Zasady bezpieczeństwa

W Alior Banku stosujemy najnowocześniejsze zabezpieczenia i dbamy o bezpieczeństwo powierzonych nam środków.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo w Internecie zależy również od Ciebie - zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci.

Loguj się bezpiecznie

Podczas logowania do systemu bankowości internetowej powinieneś wykonać następujące kroki:

 • Loguj się ze strony głównej http://www.aliorbank.pl bądź ze strony bankowości internetowej https://aliorbank.pl, wpisując bezpośrednio właściwy adres do okna przeglądarki.
 • Sprawdź, czy adres na stronie logowania zaczyna się od przedrostka https, oznaczającego protokół, odpowiadający za bezpieczeństwo połączenia.
 • Sprawdź, czy w obrębie okna przeglądarki internetowej znajduje się symbol kłódki, co gwarantuje, że sesja jest szyfrowana specjalnym protokołem SSL, pozwalającym na bezpieczną komunikację. W zależności od przeglądarki, kłódka może się pojawić w pasku adresu lub w pasku stanu w dolnej części ekranu.
 • Kliknij w kłódkę dwa razy i sprawdź, czy wyświetlany certyfikat jest ważny i czy został wydany dla Alior Banku S.A.
 • Jeśli symbol kłódki jest niewidoczny albo jeśli zauważysz, że na Twoim komputerze certyfikat nie jest wystawiony dla Alior Bank S.A., niezwłocznie skontaktuj się z naszym Contact Center lub oddziałem.

Po wpisaniu Identyfikatora i kliknięciu "Dalej:

 1. Sprawdź, czy zostanie wyświetlony wybrany przez Ciebie obrazek bezpieczeństwa.
 2. Jeżeli obrazek jest prawidłowy wpisz właściwe znaki hasła, najlepiej korzystając z klawiatury wirtualnej. Jeżeli wyświetlony obrazek jest inny niż ustawiony przez Ciebie lub obrazek nie został wyświetlony przerwij proces logowania i skontaktuj się z naszym Contact Center.

Ponadto pamiętaj o następujących zasadach:

 • Przy logowaniu do systemu bankowości internetowej nie korzystaj z niezaufanych komputerów.
 • Pamiętaj, by nie udostępniać ani nie zapisywać w plikach na swoim komputerze identyfikatora i hasła, służących do logowania w systemie.
 • Regularnie zmieniaj swoje hasło dostępu (opcja „Zmień hasło” w „Ustawieniach”).
 • Po zakończeniu pracy w systemie pamiętaj, by do wylogowania się użyć linku "Wyloguj". Zaleca się nie używanie w tym celu przycisku X (Zamknij), wbudowanego w przeglądarkę.
 • Nie loguj się do systemu z adresu strony, przesłanej przez innego użytkownika drogą elektroniczną (np. w wiadomości e-mail lub wiadomości w komunikatorze internetowym). Alior Bank nie przesyła linków do strony logowania. Nigdy też nie będzie wysyłał prośby o weryfikację Twojego identyfikatora lub hasła w wiadomości e-mail.
 • Nie loguj się do systemu z komputera, na którym inny użytkownik jest już zalogowany.

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Brak zapamiętanych pozycji

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji