Chcesz zapytać o ten produkt?

Skontaktuj się
z naszym
konsultantem,
dzwoniąc na numer
infolinii 19 502
(z zagranicy:
+48 12 19 502),
lub skorzystaj
z formularza
kontaktu.

Dostępne karty

1. wypukła karta Debit MasterCard PayPass™;
2. naklejka zbliżeniowa PayPass™;
3. płaska karta MasterCard Debit, dostępna również „od ręki” w oddziale.
4. karta Debit MasterCard NFC – karta wirtualna instalowana na karcie SIM Twojego telefonu

 

Wszystkie karty - oprócz naklejki zbliżeniowej i karty Debit MasterCard NFC - wyposażone są w mikroprocesor oraz pasek magnetyczny. Możesz wnioskować aż o dziesięć kart do każdego konta, także dla osób trzecich (pod warunkiem ukończenia przez nie 13 lat), i dla każdej z tych kart możesz indywidualnie ustalić dzienne limity transakcyjne (gotówkowe i bezgotówkowe).

Dowiedz się więcej o:

 1. Funkcjonalności MasterCard PayPass
 2. Karcie Debit MasterCard NFC i usłudze płatności mobilnych NFC
 3. Naklejce zbliżeniowej
 4. Programie MasterCard Rewards
 5. Różnicy między kartą płaską, a wypukłą,
 6. Sposobie wydania karty – karty spersonalizowane i niespersonalizowane
 7. Sposobach uzyskania kodu PIN i aktywacji karty,
 8. Usłudze MasterPass
 9. Korzystaniu z wpłatomatów
 10. Wizerunkach kart
   

Jakie zalety ma karta z funkcjonalnością PayPass™?

Oprócz typowych funkcjonalności karty debetowej – wypłacania pieniędzy z bankomatów oraz płatności w sklepach, karta z funkcjonalnością PayPass™ pozwala na realizację płatności zbliżeniowych.

Realizując transakcję na kwotę nie większą niż 50 zł w wybranych punktach, nie musisz podawać kodu PIN – wystarczy, że zbliżysz kartę. Dzięki temu również małe płatności zrealizujesz kartą, bez potrzeby noszenia drobnych. W przypadku kart innych niż naklejka zbliżeniowa i karta NFC, operacja PayPass może być realizowana w tzw. trybie offline, oznacza to, że przed zaksięgowaniem operacji, na rachunku nie zostaną zablokowane środki na pokrycie transakcji. W takim przypadku przy braku środków na koncie, istnieje możliwość powstania zadłużenia na rachunku.

Pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa, pierwsza operacja wykonana kartą Debit MasterCard PayPass™ musi być operacją z wykorzystaniem mikroprocesora umieszczonego na karcie.

Obecnie płacić zbliżeniowo można już w 135 000 punktów, m.in. w restauracjach, supermarketach, księgarniach oraz na stacjach benzynowych.

Karty zbliżeniowe są tak samo bezpieczne jak standardowe karty, ponieważ:

 • dają pełną kontrolę - podczas płacenia karta pozostaje w Twoich rękach,
 • zapewniają dostęp do historii dokonanych transakcji,
 • zabezpieczają przed przypadkowymi płatnościami - aby dokonać płatności kartą, na czytniku musi wyświetlić się kwota do zapłaty i dopiero wtedy przykłada się kartę naprawdę blisko czytnika,
 • pozwalają uniknąć podwójnego płacenia - nawet jeśli karta zostanie zbliżona do czytnika kilka razy, kwota na zakup zostanie pobrana tylko raz.
   

Czym jest karta Debit MasterCard  NFC?

Usługa Płatności Mobilnych NFC umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu oraz karty płatniczej instalowanej na karcie SIM. Karta NFC jest kartą wirtualną, zapisywaną na specjalnej karcie SIM telefonu.

Aby dokonywać transakcji, musisz posiadać w swoim telefonie wbudowaną antenę NFC oraz specjalną kartę SIM NFC. Taki zestaw sprzętowy, w połączeniu z określonym oprogramowaniem, pozwala na wykonywanie transakcji telefonem tak, jak kartą zbliżeniową.

Karty NFC w Alior Banku oferowane są we współpracy z T-Mobile i dostępne są dla osób korzystających z oferty abonamentowej lub MIX.
 

Czym jest Naklejka Zbliżeniowa?

 

Jest to karta debetowa w postaci naklejki z funkcjonalnością PayPass, a więc może być wykorzystywana do płatności zbliżeniowych.

Jej niewielki rozmiar umożliwia umieszczenie jej na dowolnym przedmiocie, np. na telefonie komórkowym lub breloczku. Niewątpliwą zaletą naklejki jest wygoda – nie musisz nosić ze sobą całego portfela, gdy chcesz zrobić drobne zakupy.

Co więcej, za korzystanie z naklejki nie jest pobierana opłata miesięczna, więc decydując się na nią, nie ponosisz dodatkowych miesięcznych kosztów. Jedyną opłatą jest opłata za wydanie,
która obecnie wynosi 15 zł.

 

Program MasterCard Rewards

Informacje dla obecnych posiadaczy Karty objętej programem MasterCard Rewards:

Jeśli posiadasz już kartę World Debit MasterCard zaloguj się do swojego konta oraz sprawdź atrakcyjne nagrody dostępne w Katalogu

Aktulaności na temat promocji i akcji specjalnych, organizowanych przez MasterCard na stronie http://www.mastercard.pl/rewards

 

Co w praktyce oznacza, że karta jest wypukła?

Karta  Debit MasterCard PayPass™ pozwala na realizację płatności przez Internet. Oznacza to, że również nie posiadając karty kredytowej, możesz cieszyć się swobodą dokonywania zakupów w ulubionych sklepach internetowych.

 

Ze względu na sposób wydania karty debetowe dzielimy na:

 • karty spersonalizowane (z imieniem i nazwiskiem Użytkownika), które są dostarczane pocztą na adres korespondencyjny Klienta, po podpisaniu umowy o kartę,
 • karty niespersonalizowane (bez imienia i nazwiska Użytkownika), które mogą być wydane „od ręki” przy podpisaniu umowy o kartę. Jako kartę niespersonalizowaną możesz otrzymać tylko płaską kartę MasterCard Debit.

 

Jak uzyskać kod PIN i aktywować kartę?

PIN do karty możesz odsłuchać w Contact Center lub odczytać podczas aktywacji karty w Systemie Bankowości Internetowej (dowiedz się, jak aktywować kartę), zaś później masz możliwość zmiany go na taki, który łatwo zapamiętasz – w dowolnym bankomacie w kraju oraz Systemie Bankowości Internetowej i Telefonicznej.

 

Usługa MasterPass

Usługa MasterPass pozwala na zakup biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, opłacanie parkingu, biletu do kina itp. z wykorzystaniem telefonu, bez konieczności zasilania dodatkowych kont czy „elektronicznych portfeli”. Dzięki połączeniu karty płatniczej z usługą MasterPass, płatności obciążą bezpośrednio Twoje konto. Włączenie usługi możliwe jest dla wypukłych kart debetowych. Dowiedz się więcej

 

Wpłata na rachunek, w złotych poprzez wpłatomat

Czy wiesz, że aby wpłacić pieniądze nie musisz odwiedzać oddziału? Możesz skorzystać z wpłatomatu. Aby dokonać wpłaty należy włożyć kartę debetową wydaną do rachunku ROR do urządzenia, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Dokonanie tego typu operacji nie wymaga wprowadzenia kodu PIN. Urządzenia przyjmują jedynie banknoty. Wpłat można dokonać w złotych.

Usługę tę udostępniamy we współpracy z firmą Euronet. Sieć wpłatomatów jest stale rozbudowywana. Zapoznaj się z listą dostępnych wpłatomatów.

 

Wizerunki kart

Karta Debit MasterCard PayPass - wypukła karta, pozwalająca na płatności internetowe oraz bezstykowe.

 

Naklejka zbliżeniowaPayPass - umożliwiająca dokonywanie płatności zbliżeniowych

 

Płaska karta debetowa MasterCard Debit - karta z chipem i paskiem magnetycznym, dostępna również "od ręki" w momencie otwierania konta. Nie dotyczy oddziałów Alior Express.

Karta debetowa

 

Karta Debit MasterCard NFC – karta wirtualna instalowana na karcie SIM Twojego telefonu.

Karta debetowa

 

 

Polecam stronę Alior Banku
Alior Bank:
 zamknij wyślij 

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji