Rusza wirtualny Alior Sync!

2012-06-13

Alior Sync, pierwszy wirtualny bank nowej generacji, rozpoczyna działalność już 14 czerwca br. Bank będzie dostępny dla klientów zawsze i wszędzie, oferując wyłącznie internetowe produkty i usługi dopasowane do szybko zmieniającego się stylu życia. W Alior Sync będzie można  załatwić wszystkie sprawy, które dotychczas realizowane były tylko w tradycyjnym oddziale, a także skorzystać za pośrednictwem Internetu, komórki lub bankiera w Wirtualnym Oddziale z innowacyjnych narzędzi umożliwiających proste i wygodne zarządzanie finansami.
 

PIERWSZY TAKI BANK NA ŚWIECIE
Alior Sync jest unikalnym projektem na skalę światową. To pierwszy bank, który oferuje kompletne usługi bankowe przez 24 godziny na dobę. Bank synchronizuje się ze stylem życia i potrzebami klientów, odpowiadając na najnowsze trendy wynikające ze zmiany zachowań konsumentów, którzy oczekują bankowości w pełni wirtualnej, poszerzonej o dodatkowe usługi pozabankowe. Oferta Banku jest adresowana do osób aktywnie korzystających z nowoczesnych technologii i rozwiązań, poszukujących najefektywniejszego sposobu oszczędzania oraz wydawania pieniędzy. Alior Sync proponuje klientom zdalne zarządzanie finansami za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej, wirtualnego oddziału oraz mediów społecznościowych, a także komunikację z bankiem w każdym miejscu i w dowolnym czasie.

WIRTUALNY ODDZIAŁ – PIERWSZY NA ŚWIECIE
Wirtualny Oddział gwarantuje nieograniczony dostęp online do osobistego bankiera z dowolnego miejsca na świecie przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W trakcie rozmowy wideo klienci mogą obserwować na ekranie własnego komputera interaktywną wizualizację ofert czy dokonywać transakcji. W Alior Sync można załatwić za pośrednictwem Internetu wszystkie te sprawy, które dotychczas realizowane były tylko w tradycyjnym oddziale. Proponowany  model obsługi sprawia, że bank jest zawsze tam, gdzie aktualnie znajduje się klient. Co więcej, ewentualne oczekiwanie na rozmowę z bankierem  będzie przyjemnym doświadczeniem: klienci Alior Sync mogą w tym czasie zrelaksować się, grając w ulubioną grę bądź oglądając film. Film o wirtualnym oddziale:

BANKOWOŚĆ MOBILNA
Klienci Alior Sync dostaną do dyspozycji kompleksowy system bankowości mobilnej, dzięki któremu dostęp do usług i produktów Banku za pomocą urządzeń przenośnych wyposażonych w przeglądarkę internetową będzie niezwykle prosty i wygodny. Dla użytkowników telefonów z systemem iOS (iPhone) oraz Android, Alior Sync przygotował dedykowane aplikacje mobilne dostępne w App Store i Google Play, które zapewniają pełną integrację smartfona z wirtualnym bankiem. Atrakcyjność oferty dla użytkowników smartfonów podnoszą takie unikalne funkcje jak sprawdzenie stanu oszczędności przez „potrząśnięcie” telefonem czy szybki przelew, na podstawie zdjęcia faktury wykonanego aparatem znajdującym się w telefonie. Film o bankowości mobilnej:

MENEDŻER FINANSÓW – JEDYNE TAKIE ROZWIĄZANIE NA RYNKU
Alior Sync inteligentnie pomnaża pieniądze i pomaga zarządzać finansami, zapewniając klientom kompleksowy przegląd stanu ich budżetu domowego. Klienci banku będą mieli do dyspozycji Menedżera Finansów – narzędzie, które umożliwi import historii rachunków z innych banków oraz tworzenie w jednym miejscu całościowych zestawień i podsumowań stanu domowych finansów. Menedżer Finansów w czytelny i przyjazny sposób przedstawi klientom, na co wydają pieniądze, czy wydatki mieszczą się w ich budżecie, ile mogą zaoszczędzić i ile posiadają środków finansowych. Jest to pierwsze na rynku tak kompleksowe rozwiązanie pozwalające sprawować kontrolę nad domowym budżetem. Film o Menedżerze Finansów:

ASYSTENT PŁATNOŚCI – PEŁNA KONTROLA NAD WYDATKAMI
Alior Sync już wkrotce udostępni specjalną funkcjonalność Asystent Płatności, która pomaga zapanować nad wydatkami poprzez ich kategoryzację i powiadomienia o zbliżających się terminach płatności. Klienci Alior Sync będą na bieżąco informowani alertami o stanie rachunków i przeprowadzanych operacjach. Pełną kontrolę nad finansami zapewni też nowatorski sposób prezentowania wydatków. Klienci będą mieli do dyspozycji jeden z trzech wariantów wizualizacji, dzięki czemu mogą w łatwy sposób sprawdzić, na co wydają pieniądze. Film o Asystencie Płatności:

AUTORYZOWANE PRZELEWY PRZEZ FACEBOOK i PAYPAL
Alior Sync, jako jeden z pierwszych banków na świecie, integruje wybrane usługi z portalem Facebook, mając na uwadze ogromną popularność mediów społecznościowych. Alior Sync łączy „bankowanie” z obecnością wśród społeczności klientów, umożliwiając inicjowanie przelewów do znajomych bezpośrednio z portalu Facebook czy dodawanie zdjęć znajomych do listy odbiorców przelewów na koncie Alior Sync. Dzięki tej usłudze wykonywanie przelewów będzie niezwykle wygodne: nie trzeba pamiętać długiego numeru konta odbiorcy, wystarczy mieć odbiorcę wśród swoich znajomych. Co więcej, w Alior Sync do zrealizowania przelewu na rachunki w bankach polskich i zagranicznych wystarczy tylko email odbiorcy zarejestrowany w serwisie PayPal. Wszystkie transakcje są autoryzowane jednorazowymi kodami SMS. Film o przelewach realizowanych przez portal Facebook:

LOGOWANIE DOSTOSOWANE DO PREFERENCJI KLIENTÓW
Klienci Alior Sync mogą wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę logowania do rachunku: za pomocą hasła zwykłego, hasła maskowanego, kodów generowanych przez tzw. token instalowany w telefonach komórkowych, hasła graficznego bądź też przez połączenie punktów (logowanie stosowane m.in. w telefonach komórkowych). Bezpieczeństwo klientów Alior Sync gwarantują sprawdzone w Alior Banku metody i procedury, wzbogacone o nowe, dodatkowe zabezpieczenia. Rozwiązania te były gruntownie testowane przez niezależne firmy przez ponad sto dni. Film o metodach logowania do banku Alior Sync:

PRODUKTY – RACHUNKI DLA AKTYWNYCH W INTERNECIE
Oferta Alior Sync została stworzona przede wszystkim z myślą o potrzebach klientów aktywnie korzystających z Internetu. Bezpłatne konto osobiste zapewnia zwrot 5% wartości zakupów w Internecie – w postaci tzw. CashBack’u. Również na 5% zwrot wydatków mogą liczyć klienci dokonujący doładowań telefonu przez Internet. Ponadto w pakiecie konta osobistego znajdą się darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce, bezpłatne przelewy, w tym 10 darmowych przelewów natychmiastowych miesięcznie, a także nieograniczony dostęp do Strefy Rozrywki z darmowymi filmami, muzyką oraz specjalnymi ofertami zakupu gier. Do konta dołączona będzie karta debetowa Debit MasterCard® PayPass™ i naklejka zbliżeniowa – oczywiście bez opłat za ich wydanie i użytkowanie. Konto oferuje również wygodną dla klientów usługę autouzupełniania, dzięki której właściciel może zdecydować ile środków chce mieć stale do dyspozycji, a nadwyżka będzie automatycznie lokowana na wysokooprocentowanym koncie oszczędnościowym.

PRODUKTY OSZCZĘDNOŚCIOWE – INNOWACYJNE OSZCZĘDZANIE
Wyjątkowym rozwiązaniem oferowanym przez Alior Sync jest możliwość negocjowania oprocentowania lokat i wybierania daty ich zapadalności. Lokaty będzie można zawierać zdalnie, korzystając ze wszystkich kanałów komunikacji z bankiem: infolinii, wirtualnego oddziału, bankowości internetowej i mobilnej. Do założenia lokaty przez nowych klientów wystarczy wniosek internetowy. Bank gwarantuje atrakcyjne oprocentowanie, niskie kwoty minimalne oraz wybór 5 walut lokaty. Na powitanie Bank udostępni 6-miesięczną lokatę w złotych oprocentowaną na 6,5% w skali roku.

Bank oferuje także nowy sposób systematycznego oszczędzania na określony cel. Wystarczy, że klient określi cel, kwotę i termin realizacji planu, oraz sposób wpłat (regularne lub nieregularne) a Bank zadba o resztę i nawet wypłaci specjalną premię za regularne wpłaty lub za osiągnięcie wyznaczonego celu. Klienci mogą na bieżąco obserwować, jak powiększają się ich oszczędności. Informacjami o postępach w oszczędzaniu można też podzielić się ze znajomymi na Facebooku. Film o śwince skarbonce:

PRODUKTY KREDYTOWE DOSTOSOWANE DO POTRZEB KLIENTÓW
Klientom, którzy potrzebują dodatkowych środków lub chcą zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych wydatków, Alior Sync proponuje jeden z najtańszych na rynku limitów w rachunku. Minimalna wysokość limitu to zaledwie 500 zł, a maksymalna - aż 100 000 zł.

Klienci Alior Sync mają do dyspozycji dwie karty kredytowe Silver i World wyposażone w technologię PayPass – bez opłat za wydanie oraz użytkowanie, za to z darmowym ubezpieczeniem Assistance. Dodatkową zaletą karty Silver będzie zwrot 5% wartości zakupów internetowych, natomiast karta World umożliwi udział w Programie Rewards, w którym wydane pieniądze są przeliczane na punkty, a następnie na atrakcyjne nagrody. Ponadto Alior Sync udzieli klientom pożyczek na dowolny cel, bez pobierania prowizji, w maksymalnej wysokości 150 000 złotych (lub 20 000 złotych w procesie telefonicznym), na okres od 3 do 120 miesięcy, z możliwością skorzystania z wakacji kredytowych.

RATY Z ALIOR SYNC – KUPUJ TERAZ W INTERNECIE NA RATY
Poprzez udostępnienie niezwykle szybkiego procesu finansowania, zakupy w Internecie z Alior Sync będą proste jak nigdy dotąd. Alior Sync we współpracy z czołowymi firmami z rynku e-commerce – ALLEGRO i PayU, udostępnia usługę raty online. Dzięki niej klienci Allegro, a wkrótce również sklepów obsługiwanych przez PayU, będą mogli zrobić zakupy nawet wtedy, gdy nie posiadają wystarczających środków na koncie czy karcie kredytowej. Proces wnioskowania o pożyczkę, łącznie z decyzją kredytową jest w pełni internetowy, nie wymaga podpisywania umów papierowych ani oczekiwania na kuriera. Dzięki Alior Sync płatności ratalne będą tak samo proste i szybkie jak przelew czy zakupy za pośrednictwem karty kredytowej. 

Bank udostępni w formie aplikacji na smartfony strefę zakupów „Zrób Dobry Deal”, przeznaczoną dla osób poszukujących najlepszych ofert zakupowych. Alior Sync zaproponuje we współpracy z Partnerami zewnętrznymi wyjątkowo atrakcyjną ofertę towarów i usług w połączeniu z szybkim i wygodnym finansowaniem. Oferty będą limitowane ilościowo i czasowo. Na początek w strefie Dobrego Deal’u będą dostępne między innymi: Telefon Samsung Galaxy S3 i vouchery na wakacyjne wyjazdy z biurem podróży Neckermann.

STREFA ROZRYWKI – SERWIS WYKRACZAJĄCY POZA FINANSE
Alior Sync proponuje także szereg usług wykraczających poza finanse. Z myślą o osobach, które lubią ciekawie spędzać czas, Bank zaprasza do Strefy Rozrywki. Klienci Alior Sync mogą bezpłatnie oglądać filmy, słuchać muzyki, a także nabywać gry po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Bank gwarantuje dostęp do pięciu nowości filmowych miesięcznie oraz możliwość zakupu filmów na DVD i gier w cenach nawet o 40% niższych od rynkowych. Alior Sync zapewni wyjątkowe połączenie rozrywki z finansami. Wśród osób, które aktywnie będą polecać usługi Alior Sync swoim znajomym na Facebooku, każdego miesiąca Bank rozda 1 000 darmowych biletów do kina.

***

Alior Sync jest oddziałem Alior Banku, który przez 3,5 roku działalności zdobył znaczącą pozycję rynkową. Alior Bank jest jednym z liderów w wyznaczaniu nowych trendów na rynku bankowym oraz wprowadzaniu przełomowych innowacji technologicznych i produktowych, a także ustanawianiu standardów jakości obsługi klientów. Alior Sync zamierza pozyskać w ciągu czterech lat 1 milion klientów, ponad 4 miliardy złotych depozytów i 2,5 miliarda złotych kredytów. Budżet przeznaczony na uruchomienie Alior Sync wyniósł 50 milionów złotych. Zgodnie z biznesplanem Bank zamierza osiągnąć break-even już po 24 miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Bank powstał dzięki współpracy ze sprawdzonymi i doświadczonymi partnerami biznesowymi. Za systemy transakcyjne odpowiedzialna jest węgierska firma IND, a portal przygotowała agencja interaktywna Artegence. Pozostali partnerzy zapewniający najnowsze rozwiązania technologiczne to Alfavox, BlueMedia, Oracle i HP. Logo i nazwę nowego banku opracowała agencja reklamowa PZL, która odpowiada także za kampanię reklamową wprowadzającą nową markę na rynek. Prace wdrożeniowe nad stworzeniem pierwszego, wirtualnego banku trwały zaledwie 8 miesięcy, a poprzedziły je 2 miesiące intensywnych prac koncepcyjnych. W realizacji projektu uczestniczyło 200 osób, które łącznie przepracowały 70 tysięcy osobogodzin. Ponadto, w proces tworzenia Banku zaangażowanych było 36 partnerów i dostawców. W rezultacie powstał wirtualny Alior Sync, który zapewnia kompletne usługi bankowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, dostępne 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca.


Polecam stronę Alior Banku

 zamknij wyślij 

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Brak zapamiętanych pozycji

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji