Logo Great Place to Work

Wywiad - Ewelina Kukułka

Marcin Ziaja

 

Wywiad z Eweliną Kukułka, Bankierem Klienta Indywidualnego, uczestniczką 1. edycji "Akademii Alior"
 

Dlaczego postanowiłaś wziąć udział w Programie Stażowym Akademia Alior?

Moja decyzja była dość spontaniczna. Wynikała z chęci zmienienia miejsca pracy, spróbowania czegoś nowego. Alior Bank był instytucją dopiero powstającą, dającą możliwość rozwoju osobom młodym, ambitnym, przedsiębiorczym, osobom, które nie posiadają gruntownej wiedzy zdobytej w szkole, ale chcących rozwijać się w tym zakresie. Alior Bank potrzebował takich osób jak ja. Ja potrzebowałam Aliora Banku.

Jak przebiegał proces rekrutacji?

Pierwszym etapem była rozmowa z Dyrektorem Oddziału, w którym pracuję. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze, przedstawiła korzyści płynące z pracy w nowo powstałym Banku. Następnym etapem była telefoniczna rozmowa z osobą z Zespołu Rekrutacji. W wyniku tej rozmowy zostałam zaproszona na Assessment Centre w Krakowie dla osób starających się o miejsce w Akademii Aliora. Ostatnim etapem była rozmowa z Dyrektorem Regionu.

W jaki sposób program Akademia Alior przygotowuje młode osoby, bez doświadczenia w bankowości do pracy na stanowisku Bankiera Klienta Indywidualnego?

Przede wszystkim daje możliwość poznać w „pigułce” tajniki bankowości, zdobyć niezbędną wiedzę tzw. ABC Bankowości. W czasie programu odbywaliśmy różnego rodzaju szkolenia m.in. z zakresu technik sprzedaży – bardzo pomocne w obsłudze Klienta. Otrzymywaliśmy co tydzień różnorodne zadania związane z późniejszą pracą.

Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z czasu, kiedy odbywałaś staż?

Najbardziej w mojej pamięci utkwiło pierwsze spotkanie z innymi uczestnikami Akademii Aliora – Assesment Center. Przed spotkaniem byliśmy wszyscy zestresowani i niepewni, podczas spotkania dostaliśmy do wykonania zadanie w grupie. Wspólnie mieliśmy stworzyć plakat przedstawiający ulicę, przy której mieści się kilka Banków.  Na wykonanie zadania mieliśmy określony czas. Plakat miał zachęcić potencjalnego klienta, aby ze wszystkich Banków wybrał ten, który dopiero powstał. Po wyjściu ze spotkania każde z nas zdążyło już się poznać i „przełamać pierwsze lody”.

Jakie umiejętności powinien Twoim zdaniem posiadać idealny stażysta do tego programu?

Moim zdaniem musi to być osoba z potencjałem, chęcią rozwoju, odporna na stres. Idealny kandydat to osoba niebojąca się spróbować czegoś nowego i taka, która wiąże swoje plany zawodowe z instytucją finansową.

Co mogłabyś doradzić osobom, które chcą wziąć udział w kolejnych edycjach Akademii Alior?

Nowym osobom, które mają wątpliwości radzę by się nie bały, ważne jest, aby dążyć do celu i go osiągnąć. Praca w Banku jest często ciężka, ale daje niesamowicie dużo radości, gdy uda się nam coś osiągnąć. A tak trochę prywatnie, można poznać wiele nowych osób, co może skutkować nawiązaniem nowych przyjaźni, jak było w moim wypadku.

« powrót

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Brak zapamiętanych pozycji

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji