Lokata z Funduszem do 30 września

Program inwestycjny, który łączy w sobie cechy lokaty terminowej z atrakcyjnym oprocentowaniem oraz funduszu inwestycyjnego.
lokata z oprocentowaniem promocyjnym 7,3%
kwota inwestycji
od 4 000 zł
30% środków na lokacie,
70% w funduszu
lokata
na 6 miesięcy

Czym jest Lokata z Funduszem?

Lokata z funduszem  to inwestycja, która dzieli część zainwestowanych środków w proporcji:
  Środki przeznaczone na lokatę stanowią część depozytową, która gwarantuje zwrot zainwestowanego kapitału wraz z odsetkami, z kolei środki przeznaczone na fundusz obarczone są ryzykiem inwestycyjnym, z możliwością osiągnięcia zysku lub straty.

Sprawdź możliwe scenariusze przebiegu inwestycji, aby zrozumieć działanie produktu.

Ta inwestycja może być kierowana do Ciebie, jeśli:

Na czym polega inwestycja w Lokatę z Funduszem?

Promocyjne warunki obowiązują od 2 lipca 2024 r. do 30 września 2024 r.

1
W okresie trwania promocji udaj się do dowolnego oddziału Alior Banku świadczącego usługi Biura Maklerskiego.
Lista oddziałów
2
Wybierz i kup jeden lub kilka funduszy Alior TFI za łączną kwotę minimum 2800 zł. Jeśli nie wiesz jaki fundusz wybrać sprawdź informację zamieszczoną poniżej.
3
Następnie załóż lokatę na 6 miesięcy, na kwotę minimum 1200 zł i zyskaj promocyjne oprocentowanie lokaty 7,3%.

Nie wiesz który subfundusz Alior TFI wybrać? Nic nie szkodzi!

Fundusze różnią się między sobą poziomem ryzyka i strategią inwestycyjną, dlatego wybór odpowiedniego produktu może nie być łatwy. Jeśli nie masz pewności, który z nich najlepiej będzie odpowiadać twoim potrzebom, przyjdź do oddziału i zapytaj o ofertę programu Lokaty z funduszem.
Nasi bankierzy udzielą Ci informacji o funduszach z oferty Alior TFI, abyś mógł wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Możliwe scenariusze przebiegu inwestycji

Poniższe przykłady ilustrują możliwy przebieg inwestycji. Scenariusze prezentowane są jedynie w celu ułatwienia zrozumienia działania produktu Lokata z Funduszem XV. Rzeczywisty wynik inwestycji może znacznie różnić się od zaprezentowanego w poniższych przykładach, w szczególności możliwości osiągnięcia zysku lub straty z funduszu.

Warunki początkowe:
Klient przystępuje do programu z kwotą 10 000 zł, z których 3 000 zł trafia na lokatę, a za 7 000 zł nabywany jest fundusz. Czas trwania lokaty to 6 miesięcy, a jej oprocentowanie to 7,30% w skali roku, natomiast fundusz inwestycyjny, może być utrzymywany dowolnie dłużej, w zależności od indywidualnej decyzji i horyzontu inwestycyjnego klienta.

Uwzględniając przyjęte warunki początkowe, kwota zgromadzona na lokacie po jej zakończeniu, czyli po upływie pół roku wyniesie 3 109,50 zł. Z kolei wartość funduszu, w zależności od sytuacji rynkowej, czasu trwania inwestycji i typu funduszu może osiągnąć różny wynik czyt. zysk lub stratę. Poniżej prezentujemy dwa przykładowe warianty: zyskowny i stratny.
 
  • Wariant optymistyczny - zakładający przykładowy zysk z funduszu w wysokości 10%, co w przypadku jego sprzedaży przekłada się na kwotę 7 700 zł. W związku z powyższym łączna wypłata środków z lokaty i funduszu wyniesie 10 809,50 zł.
  • Wariant pesymistyczny - zakładający stratę z funduszu w wysokości 10%, co w przypadku jego sprzedaży przekłada się na kwotę 6 300 zł. W związku z powyższym łączna wypłata środków z lokaty i funduszu wyniesie 9 409,50 zł. 

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia w zakresie inwestycji?

Zachęcamy do kontaktu, nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania. Zadzwoń na infolinię pod numerem: 
 
 19 503

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas swoją wiadomość, a my odpowiemy najszybciej jak to możliwe

Formularz kontaktowy

Dodatkowe informacje

Ryzyko inwestycyjne

Z każdą inwestycją wiąże się ryzyko poniesienia straty. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy, oprócz prognozy potencjalnego zysku, określić także czynniki ryzyka, jakie mogą wiązać się z daną inwestycją.

Prosimy o zapoznanie się z Informacją na temat ryzyk związanych z przedstawioną inwestycją: Informacja o głównych czynnikach ryzyka.

Nota prawna

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani zaproszenia do nabycia, nie stanowi też usługi doradztwa inwestycyjnego oraz udzielania rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych. Jakakolwiek decyzja inwestycyjna powinna zostać podjęta na podstawie Regulaminu Programu i materiałów obowiązujących dla Dodatkowego Produktu Inwestycyjnego. Produkty Inwestycyjne są obarczone ryzykiem inwestycyjnym włącznie z możliwością utraty części lub całości zainwestowanego kapitału w przypadku negatywnego scenariusza rynkowego. Informacje, elementy graficzne i dokumenty umieszczone na stronie internetowej stanowią własność Banku. Kopiowanie i rozpowszechnianie w części lub w całości możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Banku, za wyjątkiem konieczności przedstawienia w związku z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.