Oferta publiczna akcji
Novaturas ABZapisy na akcje trwają od 27 lutego do 7 marca br.

 

Informacje o spółce i emisji

27

Lutego

07

Marca

Novaturas AB
Spółka jest największym touroperatorem w krajach bałtyckich, obecnym na rynku od 18 lat. Zróżnicowana oferta spółki obejmuje m.in. zorganizowane wczasy do ponad 30 miejsc na całym świecie. Sprzedaż odbywa się dzięki współpracy z ponad 400 agencjami turystycznymi, we własnych biurach sprzedaży a także on-line.

Informacje ogólne o spółce

Novaturas posiada zdywersyfikowane portfolio marek i linii produktowych. Jego głównymi markami są Novaturas (na Litwie) oraz Novatours (na Łotwie i w Estonii), które odpowiadają za zdecydowaną większość przychodów. Spółka ma także m.in. budżetowy brand ECO travel, jak i linię produktów premium Novaturas Gold. Posiada ponadto markę Sofa Travel (agencja sprzedaży detalicznej). Dzięki temu obejmuje praktycznie wszstkie turystyczne segmenty rynkowe.
Oferuje  klientom  pełną  ofertę wakacyjną  od  etapu  planowania  po rezerwowanie  przelotu, zakwaterowanie, transfer  i  zapewnienie  atrakcji  w  trakcie  pobytu,  jak  również wycieczki autokarem i samolotem w obie strony.

Profil działalności

Grupa głównie koncentruje się na turystyce wyjazdowej i aranżuje przeloty zarówno lotami czarterowymi, jak i rejsowymi do ponad 30 destynacji na całym świecie. Oferta obejmuje wszystkie wiodące europejskie destynacje urlopowe w regionie Morza Śródziemnego i Afryki Północnej. Dodatkowo Grupa oferuje podróże na Bliski Wschód, do Azji i Ameryki Łacińskiej. Większość destynacji jest obsługiwana przez rezydentów Spółki na miejscu a każdej wycieczce krajoznawczej towarzyszy przez cały czas przewodnik z Grupy. Kluczowe dla Grupy kraje Turcja, Grecja, Egipt, Bułgaria i Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie) stanowiły łącznie w 2017 r. 87,8% całkowitego udziału w przychodach Grupy z wczasów zorganizowanych z przelotem. Loty wakacyjne Grupy odbywają się ze wszystkich stolic krajów bałtyckich. Ponadto Grupa posiada ok. 120 programów w Europie w zakresie wycieczek krajoznawczych autokarem i samolotem.

Historia

Novaturas powstał w 1999 r., a w 2004 r. osiągnął pozycję lidera w krajach bałtyckich, którą od tego czasu utrzymuje. Wśród przewag konkurencyjnych Spółki można wymienić m.in. silną, rozpoznawalną markę, wysoką lojalność klientów i bardzo dobre relacje z agencjami podróży oraz dostawcami usług, dzięki czemu Novaturas może zaoferować swoim klientom zróżnicowaną i atrakcyjną cenowo ofertę. Poza krajami bałtyckimi, Novaturas zaczął też oferować swoje produkty na Białorusi, gdzie prowadzi sprzedaż poprzez partnerów lokalnych.

Harmonogram emisji

 
Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów 27.02.2018 r.
Termin zakończenia przyjmowania zapisów 07.03.2018 r.
Planowany termin przydziału akcji 14.03.2018 r.
Cena maksymalna 56,11 PLN
Prowizja brak prowizji
Wielkość zapisu min. 10 szt. max. 390 000 szt.

Oferta Biura Maklerskiego Alior Banku

 
  • Niskie koszty - bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku brokerskiego
  • Wygoda i funkcjonalność - pełna integracja usług bankowych i brokerskich
  • Innowacyjność - najnowsze aplikacje do obserwacji notowań gdziekolwiek jesteś

Jak złożyć zapis

Klienci Alior Banku Inwestorzy niebędący klientami Alior Banku
Klienci Alior Banku mogą złożyć zapis poprzez System Bankowości Internetowej. Po zalogowaniu należy przejść do zakładki Rynek pierwotny/Subskrypcja. Zapis może zostać złożony również w Oddziale Alior Banku świadczącym pełną obsługę z zakresu produktów Biura Maklerskiego. Znajdź Oddział


 

Nota prawna

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny i w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji o nabyciu papierów wartościowych Novaturas AB („Spółka”). Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Spółce oraz publicznej ofercie akcji Spółki („Oferta”) jest prospekt emisyjny sporządzony w związku z Ofertą („Prospekt”) zatwierdzony przez Bank Litwy w dniu 23 lutego 2018 r. Prospekt został udostępniony na stronie internetowej Spółki (https:// www.novaturasgroup.com).