Oferta publiczna akcji
Selvita S.A.Zapisy na akcje trwają od 2 do 14 lutego br.

 

Informacje o spółce i emisji

02

Lutego

14

Lutego

Selvita S.A.
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym.

Informacje ogólne o spółce

Selvita została założona w 2007 roku. Posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Spółka zajmuje się poszukiwaniem aktywnych biologicznie cząsteczek o potencjale terapeutycznym i inwestowaniem w ich rozwój celem komercjalizacji na rynku farmaceutycznym.
W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Selvita współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine, Merck, Menarini Group.
 

Profil działalności

Obok działalności badawczej Spółka świadczy też usługi dla firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych, które polegają na prowadzeniu zleconych projektów badawczo-rozwojowych, począwszy od projektowania komputerowego i chemicznego cząsteczek, poprzez ich syntezę chemiczną, skończywszy na pracach analitycznych i badaniach przedklinicznych. Przez spółkę zależną– Ardigen – tworzy własne produkty diagnostyczne oraz terapeutyczne, realizujące ideę medycyny precyzyjnej i medycyny spersonalizowanej w obszarze onkologii.
 

Historia

 • Lipiec 2007 -  Założenie Selvita Sp. z o.o.
 • Marzec 2008 Objęcie kontroli nad spółką BioCentrum Sp. z o.o. (Selvita Sp. z o.o. właścicielem 64% udziałów)
 • Październik 2008 Otwarcie nowego laboratorium BioCentrum Sp. z o.o.
 • Luty 2009 Przyznanie grantu na infrastrukturę laboratorium Selvity Sp. z o.o.
 • Październik 2010 Przekształcenie Selvity Sp. z o.o. w Selvita S.A.
 • Lipiec 2011 Debiut Emitenta na rynku NewConnect
 • Czerwiec 2012 Emitent i Orion osiągają kolejny etap w pracach badawczych przy projekcie SEL103
 • Kwiecień 2013 Kontrakt usługowy z globalnym koncernem farmaceutycznym przekraczający 1 mln PLN
 • Grudzień 2014 Zakończenie oferty publicznej i debiut Spółki na rynku głównym GPW
 • Grudzień 2015 Nagroda Rising Star w konkursie European Small and Mid-Cap Awards, organizowanym przez Europejską Federację Giełd Papierów Wartościowych (FESE), oraz Stowarzyszenie Emitentów Europejskich (European Issuers), we współpracy z Komisją Europejską
 • Luty 2016 Zawarcie umowy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wynajem laboratoriów w budynkach Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii
 • Marzec 2017 Selvita S.A. weszła w skład indeksu sWIG80
 • Sierpień 2017 Podjęcie przez Walne Zgromadzenie Spółki uchwały emisyjnej dotyczącej akcji serii H
 • Styczeń 2017 Otrzymanie nowego zlecenia (zlecenie to zastępuje poprzednie zlecenie z maja 2017 r.) w ramach współpracy z globalnych firm biotechnologicznych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, dotyczącej realizacji wsparcia chemicznego dla projektów badawczych Klienta. Nowe zlecenie (aneks) zostało zawarte na czas nieokreślony, a jego maksymalna wartość w przeliczeniu na 12 miesięcy wynosi USD 1,41 mln.
   

Harmonogram emisji

 
Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów 02.02.2018 r.
Termin zakończenia przyjmowania zapisów 14.02.2018 r.
Planowany termin przydziału akcji 26.02.2018 r.
Cena maksymalna 61 PLN
Prowizja 0,29% min 3 zł
Wielkość zapisu min. 1 szt. max. 330 000 szt.

Oferta Biura Maklerskiego Alior Banku

 
 • Niskie koszty - bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku brokerskiego
 • Wygoda i funkcjonalność - pełna integracja usług bankowych i brokerskich
 • Innowacyjność - najnowsze aplikacje do obserwacji notowań gdziekolwiek jesteś

Jak złożyć zapis

Klienci Alior Banku Inwestorzy niebędący klientami Alior Banku
Klienci Alior Banku mogą złożyć zapis poprzez System Bankowości Internetowej. Po zalogowaniu należy przejść do zakładki Rynek pierwotny/Subskrypcja. Zapis może zostać złożony również w Oddziale Alior Banku świadczącym pełną obsługę z zakresu produktów Biura Maklerskiego. Znajdź Oddział


 

Nota prawna

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny.
Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie oraz o Publicznej Ofercie jest Prospekt Emisyjny Selvita S.A. opublikowany w dniu 1 lutego 2018 r. i dostępny na stronie internetowej Emitenta www.selvita.com oraz Współoferujących: www.dmbzwbk.pl i www.vestor.pl. Materiał ten i zawarte w nim informacje nie są przeznaczone do bezpośredniego ani pośredniego publikowania, rozpowszechniania lub dystrybuowania w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Australii, Kanadzie i Japonii, ani do rezydentów tych krajów.
Niniejszy materiał nie jest informacją o papierach wartościowych i warunkach ich nabycia lub objęcia stanowiącą wystarczającą podstawę do podjęcia decyzji o nabyciu lub objęciu tych papierów wartościowych, jak również nie stanowi ani nie jest częścią i nie powinien być interpretowany jako oferta sprzedaży lub objęcia albo próba pozyskania zaproszenia do złożenia oferty nabycia lub objęcia jakichkolwiek papierów wartościowych.