Karta kredytowa Mastercard® OK!

Płać kartą kredytową OK! w wybranych punktach handlowo-usługowych
i ciesz się zwrotem do 300 zł rocznie!

(RRSO: 15,20%)

 Zamów kartę

brak opłat za wydanie karty

zwrot do 300 zł rocznie

za płatności bezgotówkowe w wybranych punktach handlowo-usługowych

wszystkie wydatki z rachunku karty kredytowej można rozłożyć

na dogodne raty, dopasowane do Twoich potrzeb

do 59 dni okres bezodsetkowy

gdy płacisz kartą, robisz przelewy z rachunku karty oraz terminowo spłacasz zadłużenie

Jak otrzymać zwrot pieniędzy?

 1. Płać kartą kredytową OK! w punktach handlowo-usługowych:
  • sklepy  odzieżowe, papiernicze, księgarnie, sklepy AGD, RTV i komputerowe
  • kina, teatry, restauracje
  • hotele, biura podróży, kolej
  • salony piękności i fryzjerskie
 2. Otrzymasz zwrot w wysokości  1% wartości każdej transakcji bezgotówkowej dokonanej w ww. punktach – maksymalnie  75 zł kwartalnie, czyli do 300 zł rocznie.
 3. Pieniądze wrócą na rachunek karty kredytowej po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego. Kwota zwrotu będzie prezentowana  na wyciągu karty kredytowej.

Jak zamówić kartę kredytową OK

To proste – wypełnij formularz!

Wypełnij formularz,
do którego link znajduje się na naszej stronie
Poczekaj na telefon 
oddzwonimy i pomożemy Ci dopełnić formalności
Korzystaj 
z karty kredytowej
Zamów kartę i korzystaj z dodatkowych środków!
Zamów kartę
step icon Odwiedź
dowolny oddział Alior Banku
step icon Wyślij pytanie
poprzez formularz kontaktowy

Produkty towarzyszące

Konto Jakże Osobiste

WYBIERZ. ZMIEŃ. DOPASUJ. Układaj konto po swojemu! zobacz szczegóły

Konto Jakże Osobiste

Zamknij szczegóły
Poznaj konto, które dotrzyma Ci kroku w każdej sytuacji i w każdym miejscu, bo możesz je na bieżąco zmieniać tak, jak zmieniają się Twoje potrzeby.
 
W standardzie otrzymujesz:
 • 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli nie ukończyłeś 26 lat lub zapewnisz wpływ min. 1500 zł/mies.
 • 0 zł za kartę - wystarczy rozliczenie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł/mies.
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł za dwie aktywne korzyści
Dodatkowo, możesz dobrać korzyści, których w danym momencie potrzebujesz: dwie są darmowe, a każda następna to tylko 3,50 zł/mies. Możesz je zmieniać, kiedy chcesz, poprzez nową bankowość internetową i aplikację mobilną lub w placówce Alior Banku.

+ nota prawna
 

Limit odnawialny w rachunku

Dodatkowe środki na nieprzewidziane wydatki! zobacz szczegóły

Limit odnawialny w rachunku

Zamknij szczegóły
Dodatkowe środki na nieprzewidziane wydatki!
 • nawet do 100 000 zł przy minimum formalności
 • przyznawany na czas nieokreślony
 • odsetki naliczane tylko od wykorzystanej kwoty
Co jeszcze warto wiedzieć?
 • każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie
 • o limit mogą wnioskować Klienci w wieku powyżej 22 lat posiadający rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Banku
 • stałe oprocentowanie - bez względu na wykorzystaną kwotę limitu

Dodatkowo zyskujesz:

 • indywidualny cykl rozliczeniowy
 • dopasowane limity transakcyjne
 • możliwość realizacji przelewów bezpośrednio z rachunku karty
 • dostęp do comiesięcznego podsumowania transakcji

Dodatkowe informacje

Pytania i odpowiedzi

Co to jest „okres bezodsetkowy”?
Jest to czas, w trakcie którego bank nie pobiera żadnych odsetek. Jeśli do oznaczonego terminu zwrócisz całość zadłużenia zrealizowanego jako transakcje bezgotówkowe – nie zapłacisz za kredyt ani grosza odsetek! W Alior Banku okres ten wynosi do 59 dni.
Czy płacenie kartą jest bezpieczne?
Bezpieczeństwo twoich pieniędzy to dla nas priorytet. Każda karta kredytowa Alior Banku posiada wbudowany mikroprocesor (chip), który zabezpiecza dane znajdujące się na karcie. Jeśli zdarzy Ci się zgubić swoją kartę, pilnie skontaktuj się z naszym Contact Center (numer infolinii 19 502 lub z zagranicy +48 12 19 502) – będziesz mógł ją czasowo zablokować (i odblokować, gdy ją znajdziesz) lub trwale zastrzec (i złożyć wniosek o nową). Dzięki temu osoba niepowołana nie dokona transakcji Twoją kartą.
Czy z mojego limitu mogą korzystać inne osoby?
Jeśli chcesz, możesz złożyć wniosek o karty dodatkowe dla Twoich bliskich. Możesz wskazać aż 9 osób, które będą korzystały z Twojego limitu kredytowego.
Czy kartę kredytową może uzyskać dziecko?
Tak. Możesz złożyć wniosek o kartę dodatkową dla każdej osoby, która ukończyła 13 rok życia. To bardzo dobry sposób, aby Twoje dziecko nauczyło się zarządzania i posługiwania się pieniędzmi.
Jak spłacić zadłużenie?
Możesz wykonać przelew ze swojego konta lub spłacić zadłużenie w kasie banku, a jeśli posiadasz konto osobiste w Alior Banku, możesz również ustawić automatyczną spłatę z konta.
Czy zadłużenie może spłacać się automatycznie?
Tak, jeśli posiadasz konto osobiste w Alior Banku, możesz zlecić nam ustanowienie spłaty automatycznej. Decyzja odnośnie wielkości spłaty należy do Ciebie. Dzięki temu nie będziesz martwić się terminami spłaty – my będziemy pamiętać o nich za Ciebie.
Co znaczy „cykl rozliczeniowy”?
Cykl rozliczeniowy to okres, za który Bank przygotuje zestawienie transakcji dokonanych kartą, oraz innych operacji na rachunku karty. Transakcje te znajdziesz na wyciągu z rachunku karty kredytowej dostarczanym do Twojej skrzynki pocztowej lub dostępnym w Systemie Bankowości Internetowej Alior Banku.
Czy można samodzielnie wybrać cykl rozliczeniowy?
Tak. Możesz wybrać jeden z sześciu cykli rozliczeniowych i dopasować go do terminu, w którym środki wpływają na Twoje konto (na przykład z tytułu wynagrodzenia). Będzie Ci wtedy łatwiej spłacić zadłużenie z karty kredytowej.
Jak otrzymać kod PIN?
PIN do karty niespersonalizowanej i spersonalizowanej możesz odsłuchać przez telefon, jest on także dostępny w Systemie Bankowości Internetowej. Pamiętaj, że PIN możesz samodzielnie zmienić na taki, który łatwo zapamiętasz.
Czy muszę zapamiętywać kolejny kod PIN?
Pierwszy kod PIN określa Bank, jednak możesz go zmienić w dowolnym momencie. Pamiętaj, by nie wybierać PINu łatwego do odgadnięcia przez innych jak np. Twoja data urodzenia lub numer rejestracyjny Twojego samochodu.
Jaka jest różnica między transakcją gotówkową a bezgotówkową?
Transakcją gotówkową nazywamy wybranie pieniędzy z bankomatu. Wszystkie pozostałe transakcje przy użyciu karty, a wiec płatność w sklepie czy Internecie, to transakcje bezgotówkowe. W Alior Banku za transakcje bezgotówkowe uznajemy również przelewy z rachunku karty, czego zazwyczaj nie robią inne banki.
Co oznacza, że przelew z karty kredytowej traktowany jest jak transakcja bezgotówkowa?
Oznacza to, że jeśli wykonasz przelew z karty kredytowej Alior Banku, nadal obowiązuje 58-dniowy okres bezodsetkowy. Innymi słowy – w przeciwieństwie do innych banków nie będziemy naliczać odsetek od kwoty tego przelewu przez blisko dwa miesiące!
Gdzie można płacić kartą kredytową Alior Banku?
Wszędzie tam, gdzie widnieje logo MasterCard, również w Internecie oraz dokonując zakupów przez telefon. Możesz także szybko i bezpiecznie płacić za zakupy za pomocą karty w internetowych sklepach, korzystając z systemu Płacę z Alior Bankiem.
Ile kosztuje karta kredytowa?
Wydanie karty kosztuje 0 zł. Opłata roczna wynosi 10 zł. Opłata miesięczna za kartę wynosi 10 zł, jednak możesz jej uniknąć! Wystarczy, że wykonasz transakcje bezgotówkowe (wyłączając przelewy) na kwotę 600 zł w danych cyklu rozliczeniowym.
Co oznacza „minimalna kwota spłaty”?
Bank na wyciągu rachunku z karty kredytowej prosi o spłacenie „Minimalnej należnej kwoty do spłaty”. To wartość  wynosząca 3% Twojego zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego wraz z opłatami i odsetkami. Bank wskazuje także termin spłaty, do którego oczekuje na Twoją wpłatę.
Skąd dowiem się, jakie jest moje zadłużenie?
Co miesiąc otrzymasz wyciąg z rachunku karty kredytowej (ze względu na naszą politykę proekologiczną rekomendujemy korzystanie z bankowości internetowej) zawierający zestawienie transakcji dokonanych kartą wraz z opłatami, odsetkami i spłatami w ostatnim cyklu rozliczeniowym. Na wyciągu będzie widniała kwota zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego oraz kwota minimalna do spłaty. Od Ciebie zależy, którą zechcesz spłacić. Wyciąg z rachunku karty kredytowej możesz otrzymać na adres korespondencyjny lub obejrzeć w Systemie Bankowości Internetowej Alior Banku. Możesz również w każdym momencie sprawdzić stan rachunku w tym systemie oraz po zalogowaniu do serwisu automatycznego IVR (po ustawieniu 6-cyfrowego telePIN-u).
Gdzie mogę sprawdzić aktualne kursy walut?
Aktualne kursy walut Alior Banku dostępne są na stronie internetowej w zakładce Kursy walut.
Czy mogę wypłacić pieniądze z bankomatu przy użyciu karty kredytowej?
Tak, ale należy pamiętać, że pobierzemy opłatę w wysokości co najmniej 10 zł, a ponadto dla takiej transakcji nie obowiązuje okres bezodsetkowy. Jeśli potrzebujesz kredytu w gotówce, polecamy pożyczki, których oprocentowanie jest niższe niż kart kredytowych.
Czy mogę płacić kartą zagranicą? Jak bank przeliczy płatność w innej walucie?
Tak. Transakcje wykonane w dolarach amerykańskich (USD), euro (EUR) lub funcie brytyjskim (GBP), przeliczane są od razu na złote. Jeśli dokonasz transakcji w innej walucie niż trzy wymienione, najpierw przeliczymy ją na dolary, a następnie na złote. Kwotę w złotych zobaczysz na wyciągu z rachunku karty kredytowej.
Jaki limit może mieć karta kredytowa?
Limit dla kart kredytowych wynosi:
 • Karta Mastercard OK! od 500 zł do 80 000 zł
 • Karta Gold od 500 zł do 80 000 zł
 • Karta World od 5 000 zł do 20 000 zł
 • Karta World Elite od 50 000 zł do 150 000 zł
Od czego zależy wysokość limitu, jaki może przyznać mi bank?
Wysokość limitu, jaki możemy przyznać, zależy od Twojej zdolności kredytowej, a więc od tego, ile zarabiasz i ile wydajesz.
Jak aktywować kartę w Systemie Bankowości Internetowej?
Jak sprawdzić wyciąg i spłacić kartę kredytową za pośrednictwem Systemu Bankowości Internetowej?
Jak chronić swój PIN?
 • Sprawdź, czy przesyłka trafiła do Ciebie w nienaruszonym stanie.
 • Unikaj łatwych do przewidzenia kombinacji cyfr
 • Zapamiętaj swój kod PIN.
 • Pamiętaj o okresowej zmianie kodu PIN, w szczególności po powrocie z wyjazdu zagranicznego.
 • Używaj różnych kodów PIN dla różnych kart.
 • Zasłaniaj klawiaturę podczas wprowadzania kodu PIN w bankomacie lub w trakcie płatności w punkcie usługowo-handlowym.
Na co zwracać uwagę płacąc kartą przez Internet?
Podając informacje o karcie na stronach internetowych zachowaj rozwagę. Sprawdzaj wiarygodność serwisów, weryfikuj ofertę, warunki dokonania transakcji oraz reklamacji. Zapoznaj się z regulaminem sklepu internetowego, szczególnie zwracając uwagę na regulaminy stron i ich zapisy dotyczące pobieranych opłat (np. cykliczne opłaty za uczestnictwo, opłaty abonamentowe, możliwość rezygnacji z uczestnictwa).

Przed dokonaniem transakcji upewnij się, że transmisja danych odbędzie się w bezpiecznym połączeniu:
 • w oknie przeglądarki internetowej szukaj symbolu kluczyka lub kłódki, gwarantującego, że sesja jest szyfrowana specjalnym protokołem SSL, pozwalającym na bezpieczną komunikację;
 • sprawdź czy adres strony internetowej zaczyna się od przedrostka  https - oznaczającego protokół, zapewniający bezpieczne połączenie do serwera.
Czy mogę zmieniać dzienne limity transakcyjne na karcie?
Oczywiście, można dokonać takich zmian w oddziale Banku, w Contact Center bądź samodzielnie w Systemie Bankowości Internetowej.
Można zdefiniować dwa oddzielne limity dzienne – limit wypłat gotówkowych i bezgotówkowych. W ramach limitu bezgotówkowego można dodatkowo zdefiniować limit dla transakcji internetowych i pozostałych wykonywanych bez fizycznego przedstawienia karty, tzw. limit MOTOEC (Mail Order, Telephone Order, E-commerce). Dodatkowo w Systemie Bankowości Internetowej można zdefiniować limit dla transakcji PayPass. Przykład poniżej:
Przykład 1:
Zdefiniowano:
 • limit transakcji bezgotówkowych w wysokości 2000 PLN
 • limit MOTOEC w wysokości 300 PLN
 • limit PayPass w wysokości 20 PLN
Oznacza to, że użytkownik może jednego dnia zapłacić kartą do kwoty 2000 PLN, w tym maksymalnie 300 PLN w formie zakupów przez Internet oraz 20 PLN przy pomocy płatności zbliżeniowych PayPass.
Przykład 2:
Ustawiono:
 • limit transakcji bezgotówkowych w wysokości 2000 PLN
 • limit MOTOEC w wysokości 0 PLN
Użytkownik może zapłacić kartą w sklepie do kwoty 2000 PLN, nie może natomiast płacić kartą w Internecie.
W obu powyższych przykładach należy pamiętać, że za płatności gotówkowe takie jak wypłaty z bankomatów odpowiada dzienny limit transakcji gotówkowych, niezależny od limitu bezgotówkowego.
 
Czym jest plan ratalny?
Plan ratalny pozwala na spłatę wydatków dokonanych kartą kredytową w równych, dogodnych dla klienta ratach. Klient sam wybiera liczbę rat, transakcje lub kwotę, jaką chce spłacać.

Przykład: przy rozłożeniu na 24 raty zadłużenia w kwocie 1 000 zł, miesięczna kwota do spłaty z uwzględnieniem 5% prowizji i 0% oprocentowania wyniesie 45,83 zł.

 
Czy mogę mieć tylko jeden plan ratalny?
Bank nie ogranicza liczby planów ratalnych pod warunkiem, że ich łączna wartość nie przekroczy 80% przyznanego limitu kredytu na karcie kredytowej.
Jakie transakcje można rozłożyć na raty?
Na raty można rozłożyć wszystkie transakcje bezgotówkowe, gotówkowe oraz przelewy z rachunku karty kredytowej, których termin spłaty wskazany na wyciągu jeszcze nie upłynął (dyspozycja założenia planu ratalnego powinna być złożona nie później niż 3 dni przed terminem spłaty).
 
Jaką kwotę można rozłożyć na raty?
Minimalna kwota jaką można rozłożyć na raty to 100 zł. Maksymalna kwota nie może przekroczyć 80% przyznanego limitu kredytowego.
 
Ile rat może mieć plan ratalny?
Minimalna liczba rat na jaką można rozłożyć zadłużenie to 3, a maksymalnie 84. Na wyciągu osobno prezentowane są raty i wysokość zadłużenia z tytułu każdego z planów ratalnych.
 
Jaki jest koszt planu ratalnego?
Bank nie pobiera opłat administracyjnych lub miesięcznych z tytułu planu ratalnego.
Koszt, jaki ponosi Klient to prowizja 10% od kwoty planu ratalnego oraz oprocentowanie 0% lub 5% w zależności od liczby rat.
 
Jak zlecić usługę planu ratalnego?
Zlecenie usługi planu ratalnego jest bardzo proste i odbywa się bez zbędnych formalności - wystarczy jedna rozmowa z konsultantem lub wizyta w oddziale.
 

Opłaty i prowizje

Oprocentowanie

Karta kredytowa Mastercard OK!

Płać kartą kredytową OK! w wybranych punktach handlowo-usługowych i ciesz się zwrotem do 300 zł rocznie!

Przykład reprezentatywny
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,2% dla całkowitej kwoty limitu karty kredytowej Mastercard OK! w wysokości 4800 zł (bez kredytowanych kosztów). Całkowita kwota do zapłaty: 5178,85 zł, oprocentowanie zmienne: 9,75%, całkowity koszt kredytu: 378,85 zł (w tym odsetki: 258,85 zł, miesięczna opłata za kartę: 10 zł, tj. 120 zł rocznie) przy założeniu, że Posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 4800 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 431,58 zł. Kalkulacja została dokonana na 18.10.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.