Karta kredytowa World MasterCard®

Produkt wycofany z oferty.

(RRSO: 14,31%)

nawet do 200 000 zł

limitu kredytowego 

aż do 59 dni

bezpłatnego kredytu

atrakcyjne nagrody

w programie Priceless Specials

bezpłatne ubezpieczenie

podróżne Assistance

Produkty towarzyszące

Konto Wyższej Jakości

Jedyne konto bez żadnych opłat z 5-letnią gwarancją! zobacz szczegóły

Konto Wyższej Jakości

Zamknij szczegóły
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
 • za korzystanie z konta nie poniesiesz żadnych opłat, jeśli w danym miesiącu, na Twoje konto wpłynie jednorazowo kwota min. 2500 zł lub na Twoim rachunku zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 700 zł
 • masz możliwość skorzystania z limitu w koncie – nawet do 100 000 zł
 • do 30 dni po założeniu Konta możesz skorzystać z oferty lokaty 2-miesięcznej na 4% (maks. kwota lokaty wynosi 10 000 zł)
 • otrzymasz dostęp do systemu płatności mobilnych BLIK umożliwiającego dokonywanie płatności i wypłatę gotówki telefonem.
 • łatwo  przeniesiesz konto z innego banku – załatwimy za Ciebie formalności
 • możesz ustawić automatyczną spłatę zadłużenia Karty Kredytowej z Konta

Limit odnawialny w rachunku

Dodatkowe środki na nieprzewidziane wydatki! zobacz szczegóły

Limit odnawialny w rachunku

Zamknij szczegóły
Dodatkowe środki na nieprzewidziane wydatki!
 • nawet do 100 000 zł przy minimum formalności
 • przyznawany na czas nieokreślony
 • stałe oprocentowanie – bez względu na wykorzystaną kwotę
Co jeszcze warto wiedzieć?
 • o limit mogą wnioskować Klienci w wieku powyżej 22 lat posiadający rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Banku
 • każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie
 • oprocentowanie naliczane jest wyłącznie od faktycznie wykorzystanej kwoty limitu
Dodatkowo zyskujesz:
 • indywidualny cykl rozliczeniowy
 • dopasowane limity transakcyjne
 • wygodne płatności zbliżeniowe
 • możliwość realizacji przelewów bezpośrednio z rachunku karty
 • dostęp do comiesięcznego podsumowania transakcji

Dodatkowe informacje

Pytania i odpowiedzi

Czy operacje w systemie PayPass™ mogę zacząć wykonywać od razu po aktywowaniu karty?
Ze względów bezpieczeństwa, aby karta mogła wykonywać transakcje bezstykowe musi zostać wykonana przynajmniej jedna transakcja z wykorzystaniem mikroprocesora umieszczonego na karcie – może to być płatność w sklepie bądź wypłata z bankomatu.
UWAGA! Wykonanie transakcji z użyciem paska magnetycznego nie powoduje aktywacji technologii PayPass.
 
Co to jest „okres bezodsetkowy”?
Jest to czas, w trakcie którego bank nie pobiera żadnych odsetek. Jeśli do oznaczonego terminu zwrócisz całość zadłużenia zrealizowanego jako transakcje bezgotówkowe – nie zapłacisz za kredyt ani grosza odsetek! W Alior Banku okres ten wynosi do 59 dni.
Czy płacenie kartą jest bezpieczne?
Bezpieczeństwo twoich pieniędzy to dla nas priorytet. Każda karta kredytowa Alior Banku posiada wbudowany mikroprocesor (chip), który zabezpiecza dane znajdujące się na karcie. Jeśli zdarzy Ci się zgubić swoją kartę, pilnie skontaktuj się z naszym Contact Center (numer infolinii 19 502 lub z zagranicy +48 12 19 502) – będziesz mógł ją czasowo zablokować (i odblokować, gdy ją znajdziesz) lub trwale zastrzec (i złożyć wniosek o nową). Dzięki temu osoba niepowołana nie dokona transakcji Twoją kartą.
Czy z mojego limitu mogą korzystać inne osoby?
Jeśli chcesz, możesz złożyć wniosek o karty dodatkowe dla Twoich bliskich. Możesz wskazać aż 9 osób, które będą korzystały z Twojego limitu kredytowego.
Czy kartę kredytową może uzyskać dziecko?
Tak. Możesz złożyć wniosek o kartę dodatkową dla każdej osoby, która ukończyła 13 rok życia. To bardzo dobry sposób, aby Twoje dziecko nauczyło się zarządzania i posługiwania się pieniędzmi.
Jak spłacić zadłużenie?
Możesz wykonać przelew ze swojego konta lub spłacić zadłużenie w kasie banku, a jeśli posiadasz konto osobiste w Alior Banku, możesz również ustawić automatyczną spłatę z konta.
Czy zadłużenie może spłacać się automatycznie?
Tak, jeśli posiadasz konto osobiste w Alior Banku, możesz zlecić nam ustanowienie spłaty automatycznej. Decyzja odnośnie wielkości spłaty należy do Ciebie. Dzięki temu nie będziesz martwić się terminami spłaty – my będziemy pamiętać o nich za Ciebie.
Co znaczy „cykl rozliczeniowy”?
Cykl rozliczeniowy to okres, za który Bank przygotuje zestawienie transakcji dokonanych kartą, oraz innych operacji na rachunku karty. Transakcje te znajdziesz na wyciągu z rachunku karty kredytowej dostarczanym do Twojej skrzynki pocztowej lub dostępnym w Systemie Bankowości Internetowej Alior Banku.
Czy można samodzielnie wybrać cykl rozliczeniowy?
Tak. Możesz wybrać jeden z sześciu cykli rozliczeniowych i dopasować go do terminu, w którym środki wpływają na Twoje konto (na przykład z tytułu wynagrodzenia). Będzie Ci wtedy łatwiej spłacić zadłużenie z karty kredytowej.
Jak otrzymać kod PIN?
PIN do karty niespersonalizowanej i spersonalizowanej możesz odsłuchać przez telefon, jest on także dostępny w Systemie Bankowości Internetowej. Pamiętaj, że PIN możesz samodzielnie zmienić na taki, który łatwo zapamiętasz.
Czy muszę zapamiętywać kolejny kod PIN?
Pierwszy kod PIN określa Bank, jednak możesz go zmienić w dowolnym momencie. Pamiętaj, by nie wybierać PINu łatwego do odgadnięcia przez innych jak np. Twoja data urodzenia lub numer rejestracyjny Twojego samochodu.
Jaka jest różnica między transakcją gotówkową a bezgotówkową?
Transakcją gotówkową nazywamy wybranie pieniędzy z bankomatu. Wszystkie pozostałe transakcje przy użyciu karty, a wiec płatność w sklepie czy Internecie, to transakcje bezgotówkowe. W Alior Banku za transakcje bezgotówkowe uznajemy również przelewy z rachunku karty, czego zazwyczaj nie robią inne banki.
Co oznacza, że przelew z karty kredytowej traktowany jest jak transakcja bezgotówkowa?
Oznacza to, że jeśli wykonasz przelew z karty kredytowej Alior Banku, nadal obowiązuje 58-dniowy okres bezodsetkowy. Innymi słowy – w przeciwieństwie do innych banków nie będziemy naliczać odsetek od kwoty tego przelewu przez blisko dwa miesiące!
Na czym polega technologia MasterCard® PayPass™?
Technologia PayPass™ to unikalny, bezstykowy system pozwalający na dokonywanie transakcji bezgotówkowych jedynie za pomocą przyłożenia karty do specjalnego terminalu. Sprzedawca wprowadza kwotę do zapłaty, Ty zbliżasz kartę do czytnika i gotowe! Maksymalna kwota transakcji bez kodu PIN lub podpisu wynosi 50 zł.
Co oznacza, że przelew z karty kredytowej traktowany jest jak transakcja bezgotówkowa?
Oznacza to, że jeśli wykonasz przelew z karty kredytowej Alior Banku, nadal obowiązuje 58-dniowy okres bezodsetkowy. Innymi słowy – w przeciwieństwie do innych banków, nie będziemy naliczać odsetek od kwoty tego przelewu przez blisko dwa miesiące!
Gdzie można płacić kartą kredytową Alior Banku?
Wszędzie tam, gdzie widnieje logo MasterCard, również w Internecie oraz dokonując zakupów przez telefon. Możesz także szybko i bezpiecznie płacić za zakupy za pomocą karty w internetowych sklepach, korzystając z systemu Płacę z Alior Bankiem.
Ile kosztuje Karta Kredytowa World MasterCard?
Wydanie karty kosztuje 10 zł. Opłaty za kartę nie pobierzemy w kolejnych latach pod warunkiem, że często z niej korzystasz. Im częściej płacisz kartą, tym mniej Cię ona kosztuje. Dla karty World opłata w drugim i kolejnych latach to kwota od 0 zł do 150 zł.
Co oznacza „minimalna kwota spłaty”?
Bank na wyciągu rachunku z karty kredytowej prosi o spłacenie „Minimalnej należnej kwoty do spłaty”. To wartość  wynosząca 3% Twojego zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego wraz z opłatami i odsetkami. Bank wskazuje także termin spłaty, do którego oczekuje na Twoją wpłatę.
Skąd dowiem się, jakie jest moje zadłużenie?
Co miesiąc otrzymasz wyciąg z rachunku karty kredytowej (ze względu na naszą politykę proekologiczną rekomendujemy korzystanie z bankowości internetowej) zawierający zestawienie transakcji dokonanych kartą, wraz z opłatami, odsetkami i spłatami w ostatnim cyklu rozliczeniowym. Na wyciągu będzie widniała kwota zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego oraz kwota minimalna do spłaty. Od Ciebie zależy, którą zechcesz spłacić. Wyciąg z rachunku karty kredytowej możesz otrzymać na adres korespondencyjny lub obejrzeć w Systemie Bankowości Internetowej Alior Banku. Możesz również w każdym momencie sprawdzić stan rachunku w tym systemie oraz po zalogowaniu do serwisu automatycznego IVR (po ustawieniu 6-cyfrowego telePIN-u).
Gdzie mogę sprawdzić aktualne kursy walut?
Aktualne kursy walut Alior Banku dostępne są na stronie internetowej w zakładce Kursy walut.
Co oznacza „oprocentowanie degresywne”?
Oznacza to, że im większe jest Twoje zadłużenie w ramach karty kredytowej, tym mniejsze płacisz odsetki.
Czy mogę wypłacić pieniądze z bankomatu przy użyciu karty kredytowej?
Tak, ale należy pamiętać, że pobierzemy opłatę w wysokości co najmniej 10 zł, a ponadto dla takiej transakcji nie obowiązuje okres bezodsetkowy. Jeśli potrzebujesz kredytu w gotówce, polecamy pożyczki, których oprocentowanie jest niższe niż kart kredytowych.
Czy mogę płacić kartą zagranicą? Jak bank przeliczy płatność w innej walucie?
Tak. Transakcje wykonane w dolarach amerykańskich (USD), euro (EUR) lub funcie brytyjskim (GBP), przeliczane są od razu na złote. Jeśli dokonasz transakcji w innej walucie niż trzy wymienione, najpierw przeliczymy ją na dolary, a następnie na złote. Kwotę w złotych zobaczysz na wyciągu z rachunku karty kredytowej.
Jaki limit może mieć karta kredytowa?
Limit dla kart kredytowych wynosi:
 • Karta Gold od 500 zł do 80 000 zł
 • Karta World od 5 000 zł do 20 000 zł
 • Karta World Elite od 50 000 zł do 150 000 zł
Od czego zależy wysokość limitu, jaki może przyznać mi bank?
Wysokość limitu, jaki możemy przyznać, zależy od Twojej zdolności kredytowej, a więc od tego, ile zarabiasz i ile wydajesz.
Jak chronić swój PIN?
 • Sprawdź, czy przesyłka trafiła do Ciebie w nienaruszonym stanie
 • Unikaj łatwych do przewidzenia kombinacji cyfr
 • Zapamiętaj swój kod PIN
 • Pamiętaj o okresowej zmianie kodu PIN, w szczególności po powrocie z wyjazdu zagranicznego
 • Używaj różnych kodów PIN dla różnych kart
 • Zasłaniaj klawiaturę podczas wprowadzania kodu PIN w bankomacie lub w trakcie płatności w punkcie usługowo-handlowym
Na co zwracać uwagę, płacąc kartą przez Internet?
Podając informacje o karcie na stronach internetowych, zachowaj rozwagę. Sprawdzaj wiarygodność serwisów, weryfikuj ofertę, warunki dokonania transakcji oraz reklamacji. Zapoznaj się z regulaminem sklepu internetowego, szczególnie zwracając uwagę na regulaminy stron i ich zapisy dotyczące pobieranych opłat (np. cykliczne opłaty za uczestnictwo, opłaty abonamentowe, możliwość rezygnacji z uczestnictwa).

Przed dokonaniem transakcji upewnij się, że transmisja danych odbędzie się w bezpiecznym połączeniu:
 • w oknie przeglądarki internetowej szukaj symbolu kluczyka lub kłódki, gwarantującego, że sesja jest szyfrowana specjalnym protokołem SSL pozwalającym na bezpieczną komunikację;
 • sprawdź, czy adres strony internetowej zaczyna się od przedrostka  https - oznaczającego protokół, zapewniający bezpieczne połączenie do serwera.
Czy mogę zmieniać dzienne limity transakcyjne na karcie?
Oczywiście, można dokonać takich zmian w oddziale Banku, w Contact Center bądź samodzielnie w Systemie Bankowości Internetowej.

Można zdefiniować dwa oddzielne limity dzienne – limit wypłat gotówkowych i bezgotówkowych. W ramach limitu bezgotówkowego można dodatkowo zdefiniować limit dla transakcji internetowych i pozostałych wykonywanych bez fizycznego przedstawienia karty, tzw. limit MOTOEC (Mail Order, Telephone Order, E-commerce). Dodatkowo w Systemie Bankowości Internetowej można zdefiniować limit dla transakcji PayPass. Przykład poniżej:

Przykład 1:
Zdefiniowano:
 • limit transakcji bezgotówkowych w wysokości 2000 PLN
 • limit MOTOEC w wysokości 300 PLN
 • limit PayPass w wysokości 20 PLN
Oznacza to, że użytkownik może jednego dnia zapłacić kartą do kwoty 2000 PLN, w tym maksymalnie 300 PLN w formie zakupów przez Internet oraz 20 PLN przy pomocy płatności zbliżeniowych PayPass.

Przykład 2:
Ustawiono:
 • limit transakcji bezgotówkowych w wysokości 2000 PLN
 • limit MOTOEC w wysokości 0 PLN
Użytkownik może zapłacić kartą w sklepie do kwoty 2000 PLN, nie może natomiast płacić kartą w Internecie.

W obu powyższych przykładach należy pamiętać, że za płatności gotówkowe takie jak wypłaty z bankomatów odpowiada dzienny limit transakcji gotówkowych, niezależny od limitu bezgotówkowego.
Czym jest program punktowy World MasterCard Rewards?
W programie punktowym World MasterCard Rewards zyskujesz dodatkowe korzyści przy płatnościach kartą kredytową. Kiedy płacisz kartą, na Twoim koncie w programie dopisywane są punkty. Za każde wydane 5zl (w ramach transakcji bezgotówkowej) na Twoim koncie zostanie dopisany jeden punkt. Punkty możesz wymieniać na atrakcyjne nagrody z katalogu prezentowanego na stronie MasterCarda.

Opłaty i prowizje

Oprocentowanie

Przykład reprezentatywny
Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej MasterCard World: limit: 5 000 zł, RRSO: 14,31%, całkowity koszt kredytu: 372,44 zł, opłata za wydanie karty dla Posiadacza: 10 zł, miesięczna opłata za kartę: 8 zł (96 zł rocznie), roczne odsetki: 276,44 zł. Założono, że Posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 5 000 zł i spłaca ją w 12 równych ratach miesięcznych przy oprocentowaniu nominalnym w wysokości 10,00%. Stan na 29.06.2015.

Karta kredytowa World MasterCard®

Płać kartą i odbieraj nagrody!