Konto lokacyjne

Masz bezczynne złotówki? Dlaczego nie miałyby zacząć na Ciebie zarabiać?
Kwota, którą zaoszczędzisz i wpłacisz do Alior Banku,
zarabia dla Ciebie 2,5% w skali roku.

atrakcyjne oprocentowanie 2,5% w skali roku dla nowych środków

(do kwoty 100 tys. zł, przez 4 miesiące)

jeśli nie wpłacasz nowych środków także zarabiasz – podstawowe oprocentowanie wynosi 0,95%

(oprocentowanie zmienne, wg stanu na 10.02.2018 r.)

wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz

nie musisz mieć konta osobistego

Jak założyć konto lokacyjne?

Złóż wniosek online, w dowolnej z blisko 900 placówek lub w bankowości internetowej

LUB zadzwoń na infolinię 19 502
Załóż konto w zaledwie 5 minut

Zobacz, co jeszcze zyskujesz

  • przelewy natychmiastowe, dzięki którym  środki pojawią się w banku odbiorcy w ciągu kilku minut
  • stały dostęp do historii transakcji za pośrednictwem bankowości internetowej 

Konto lokacyjne z oprocentowaniem 2,5%

Dodatkowe informacje

Jak działa oprocentowanie promocyjne na Koncie lokacyjnym?

  1. Jeżeli w danym dniu na Twoim Koncie lokacyjnym pojawią się NOWE ŚRODKI, to automatycznie zostaną one pobrane z Konta lokacyjnego na rachunek techniczny (Lokaty Nocnej). Uwaga! Rachunek techniczny nie będzie dla Ciebie widoczny w bankowości internetowej. W historii Konta lokacyjnego widoczne są operacje przekierowania środków na rachunek Lokaty Nocnej (w nowym systemie bankowości internetowej).
  2. Środki, które pozostaną na Koncie lokacyjnym będą oprocentowane 0,95% w skali roku - jest to oprocentowanie standardowe.
  3. Środki przeksięgowane na rachunek techniczny (Lokata Nocna) będą oprocentowane 2,5% w skali roku – zgodnie z warunkami promocji. Odsetki od tych środków będą dopisywane do salda na rachunku technicznym. Uwaga! Naliczane odsetki nie będą dla Ciebie widoczne w bankowości internetowej. Zostaną one przekazane na Konto lokacyjne po 4 miesiącach od daty otwarcia rachunku.
  4. Następnego dnia rano NOWE ŚRODKI ponownie zostaną przeksięgowane na Konto Lokacyjne (w takiej samej wysokości, w jakiej zostały z niego pobrane).
  5. Powyższy proces powtarza się przez 4 miesiące, czyli przez okres, w którym obowiązuje promocyjne oprocentowanie Konta lokacyjnego.
  6. Dzień przed upływem 4-miesięcznego okresu promocyjnego, odsetki naliczone na rachunku technicznym zostaną przeksięgowane na Konto lokacyjne, a rachunek techniczny (Lokata Nocna) zostanie automatycznie zamknięty. 
  7. Konto lokacyjne przekształci się w standardowe Konto oszczędnościowe.

Opłaty i prowizje

 

Oprocentowanie

 

Na tym koncie Twoje środki są oprocentowane tak, jak na lokacie, ale możesz z nich skorzystać w każdej chwili:
 waluta  oprocentowanie nominalne
 oprocentowanie nowych środków

 oprocentowanie, jeśli nie wpłacasz nowych środków
 2,5% (do kwoty 100 tys. zł, przez 4 miesiące)

 0,95% (oprocentowanie zmienne, wg stanu na 10.02.2018 r.)
 

Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od daty otwarcia Konta Lokacyjnego). Do promocyjnego oprocentowania w wysokości 2,5% (w skali roku) na Koncie Lokacyjnym uprawnieni są klienci deponujący w Banku nowe środki, tj. środki ponad łączne saldo z 24.11.2017 r. środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokat terminowych, prowadzonych w złotych i walutach, do kwoty 100 tys. zł. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest przez okres 4 miesięcy od otwarcia Konta Lokacyjnego. Klient może posiadać tylko jedno Konto Lokacyjne. Dla środków niestanowiących nowych środków oraz po okresie promocyjnym oprocentowanie ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca (lub poprzedniego dnia roboczego) pomniejszoną o 0,5 p.p (1). Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 11. dnia kalendarzowego danego miesiąca. Po okresie promocji odsetki kapitalizowane są miesięcznie. Szczegóły w Regulaminie Promocji „Konto Lokacyjne” oraz w Tabeli Oprocentowania. Informacja handlowa wg stanu na 10.02.2018 r. Aktualne warunki na www.aliorbank.pl
(1) Obowiązuje do 30 kwietnia 2018 roku. Od 1 maja 2018 roku obowiązuje: WIBID1M – 0,55 p.p.

Konto lokacyjne

Załóż konto w zaledwie 5 minut

Nota prawna
Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od daty otwarcia Konta Lokacyjnego). Do promocyjnego oprocentowania w wysokości 2,5% (w skali roku) na Koncie Lokacyjnym uprawnieni są klienci deponujący w Banku nowe środki, tj. środki ponad łączne saldo z 23.03.2018 r. środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokat terminowych, prowadzonych w złotych i walutach, do kwoty 100 tys. zł. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest przez okres 4 miesięcy od otwarcia Konta Lokacyjnego. Klient może posiadać tylko jedno Konto Lokacyjne. Dla środków niestanowiących nowych środków oraz po okresie promocyjnym oprocentowanie ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca (lub poprzedniego dnia roboczego) pomniejszoną o 0,5 p.p (1). Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 11. dnia kalendarzowego danego miesiąca. Po okresie promocji odsetki kapitalizowane są miesięcznie. Szczegóły w Regulaminie Promocji „Konto Lokacyjne” oraz w Tabeli Oprocentowania. Informacja handlowa wg stanu na 23.03.2018 r. Aktualne warunki na www.aliorbank.pl.
(1) Obowiązuje do 30 kwietnia 2018 roku. Od 1 maja 2018 roku obowiązuje: WIBID1M – 0,55 p.p.