Konto Rozsądne

Konto Rozsądne to doskonały przykład współczesnej sztuki oszczędzania – wystarczy otrzymywać na nie wynagrodzenie (bądź emeryturę, rentę lub stypendium z uczelni), by korzystać z następujących przywilejów:

 • zwrot 3% wydatków kartą lub za pośrednictwem aplikacji iKASA w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (szczegóły poniżej),
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotych,
 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • opłata za kartę płatniczą to tylko 5 zł miesięcznie.

W przypadku braku wpływów z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury bądź renty na Konto Rozsądne, od drugiego miesiąca prowadzenia konta będziemy pobierać dodatkową opłatę za kartę płatniczą debetową w wysokości 8 zł miesięcznie oraz opłatę za prowadzenie konta w wysokości 8 zł miesięcznie, opłatę za wypłatę gotówki dokonaną z bankomatów innych niż należących do sieci EURONET w wysokości 3 zł oraz nie będziesz otrzymywać zwrotu części wydatków na zakupy.

Zarabiaj na zakupach!

W dzisiejszych czasach warto oszczędzać – również na małych rzeczach, dlatego Alior Bank proponuje Konto Rozsądne, z którym otrzymujesz zwrot aż 3% wartości zakupów w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach, za które zapłacisz kartą debetową lub za pośrednictwem aplikacji iKASA. (Oferta nie obejmuje sklepów internetowych).

Jak to działa? Wystarczy, że będziesz otrzymywać na Konto Rozsądne swoje wynagrodzenie, emeryturę, rentę lub stypendium, a za zakupy będziesz płacić kartą, wydaną do konta lub za pośrednictwem aplikacji iKASA. Po zakończeniu miesiąca, Bank zwróci na Twoje konto część wydanych w ten sposób kwot – nawet 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie. Od kwoty naliczonego CashBacku Bank pobierze 19% zryczałtowanego podatku i odprowadzi go do Urzędu Skarbowego właściwego dla Banku zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4b Ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wystarczy więc płacić 205 zł miesięcznie za zakupy spożywcze, żeby otrzymany zwrot części wydatków pokrył miesięczny koszt karty debetowej (5 zł), a każda dodatkowa wydana złotówka sprawi, że korzystając z Konta Rozsądnego będziesz zarabiać!

Lokata 4% na 2 miesiące

Lokata promocyjna jest dostępna dla posiadaczy Konta Rozsądnego lub Konta Wyższej Jakości, Wystarczy, że w ciągu 30 dni od założenia rachunku otworzysz lokatę w bankowości internetowej, w oddziale lub dzwoniąc na contact center. Oferta obowiązuje dla rachunków otwartych od 2 czerwca 2015. Maksymalna kwota lokat wynosi 10 tysięcy złotych.

Co jeszcze zyskujesz, posiadając Konto Rozsądne?

 • Umowę o konto możesz podpisać przez Internet (potwierdzenie przelewem), dzięki czemu Twoje Konto może być aktywne już kolejnego dnia po złożeniu wniosku.
 • Jeśli jesteś abonentem lub użytkownikiem MIX sieci T-Mobile, możesz zamówić kartę Debit MasterCard NFC z poziomu Centrum Produktów, po zalogowaniu do Systemu Bankowości Internetowej – kartę wirtualną zapisywaną na karcie SIM Twojego telefonu.
 • Możesz zamówić naklejkę zbliżeniową PayPass™, której obsługa jest darmowa. Naklejkę możesz umieścić na dowolnym przedmiocie (np. telefonie) i dokonywać płatności zbliżeniowych, nawet nie mając przy sobie portfela.
 • Możesz korzystać z aplikacji iKASA, dzięki której nie posiadając gotówki zapłacisz w sieci Biedronka, a niebawem także w innych sklepach.
 • Możesz realizować przelewy natychmiastowe do innych banków, dzięki którym przelewane środki trafią do odbiorcy w ciągu zaledwie kilku minut.
 • Korzystasz z funkcjonalnych i bezpiecznych aplikacji mobilnych.
 • Masz dostęp do swojego konta przez całą dobę za pośrednictwem bankowości internetowej i Contact Center.
 • Możesz szybko i bezpiecznie płacić za zakupy w sklepach internetowych, korzystając z usługi Płacę z Alior Bankiem.
 • Możesz skorzystać z limitu odnawialnego w rachunku – nawet do 100 tys. zł!

 

Polecam stronę Alior Banku
Alior Bank:
 zamknij wyślij 

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji