Chcesz zapytać o ten produkt?

Skontaktuj się
z naszym
konsultantem,
dzwoniąc na numer
infolinii 19 502
(z zagranicy:
+48 12 19 502),
lub skorzystaj
z formularza
kontaktu.

Karta debetowa

Do konta walutowego w EUR, USD i GBP możesz wybrać:

1. wypukłą kartę Debit MasterCard® PayPass™ lub
2. naklejkę zbliżeniową PayPass™ lub
3. płaską kartę MasterCard Debit, dostępną również „od ręki” w oddziale.

Wszystkie karty - oprócz naklejki zbliżeniowej - wyposażone są w mikroprocesor oraz pasek magnetyczny. Możesz wnioskować aż o dziesięć kart do każdego konta, także dla osób trzecich (pod warunkiem ukończenia przez nie 13 lat), i dla każdej z tych kart możesz indywidualnie ustalić dzienne limity transakcyjne (gotówkowe i bezgotówkowe).

Co ważne, karty te rozliczane są w tej samej walucie, co waluta rachunku, więc płacąc w walucie rachunku, nie tracisz na przewalutowaniach.

Czym karta Debit MasterCard® PayPass™ różni się od innych kart?

Oprócz typowych funkcjonalności karty debetowej – wypłacania pieniędzy z bankomatów oraz płatności w sklepach, karta wyposażona jest dodatkowo w funkcjonalność płatności internetowych oraz płatności bezstykowych – PayPass™.

Funkcjonalność PayPass™ pozwala na realizację transakcji zbliżeniowych, zwanych również bezstykowymi. Realizując transakcję na kwotę nie większą niż 50 zł w wybranych punktach, nie musisz podawać kodu PIN – wystarczy, że zbliżysz kartę. Dzięki temu również małe płatności zrealizujesz kartą, bez potrzeby noszenia drobnych. W przypadku kart innych niż naklejka zbliżeniowa i karta NFC, operacja PayPass może być realizowana w tzw. trybie offline, oznacza to, że przed zaksięgowaniem operacji, na rachunku nie zostaną zablokowane środki na pokrycie transakcji. W takim przypadku przy braku środków na koncie, istnieje możliwość powstania zadłużenia na rachunku.

Pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa, pierwsza operacja wykonana kartą Debit MasterCard PayPass™ musi być operacją z wykorzystaniem mikroprocesora umieszczonego na karcie.

Obecnie płacić zbliżeniowo można już w 135 000 punktów, m.in. w restauracjach, supermarketach, księgarniach oraz na stacjach benzynowych.

Karty zbliżeniowe są tak samo bezpieczne jak standardowe karty, ponieważ:

  1. dają pełną kontrolę - podczas płacenia karta pozostaje w Twoich rękach,
  2. zapewniają dostęp do historii dokonanych transakcji,
  3. zabezpieczają przed przypadkowymi płatnościami - aby dokonać płatności kartą, na czytniku musi wyświetlić   się kwota do zapłaty i dopiero wtedy przykłada się kartę naprawdę blisko czytnika,
  4. pozwalają uniknąć podwójnego płacenia - nawet jeśli karta zostanie zbliżona do czytnika kilka razy, kwota na zakup zostanie pobrana tylko raz.
     

Czym jest Naklejka Zbliżeniowa?

Jest to karta debetowa z funkcjonalnością PayPass, a więc może być wykorzystywana do płatności zbliżeniowych.

Niewielki rozmiar naklejki umożliwia umieszczenie jej na dowolnym przedmiocie – w szczególności rekomendowane jest naklejenie jej na telefon komórkowy. Jej niewątpliwą zaletą jest wygoda – nie ma potrzeby nosić ze sobą całego portfela gdy musisz zrobić drobne zakupy.
 

Co w praktyce oznacza, że karta jest wypukła?

Wypukłe karty Debit MasterCard pozwalają na realizację płatności przez Internet. Teraz również nie posiadając karty kredytowej, możesz cieszyć się swobodą dokonywania zakupów w ulubionych sklepach internetowych.

Ze względu na sposób wydania karty debetowe dzielimy na:
- karty spersonalizowane (z imieniem i nazwiskiem Użytkownika), które są dostarczane pocztą na adres korespondencyjny Klienta, po podpisaniu umowy o kartę,
- karty niespersonalizowane (bez imienia i nazwiska Użytkownika), które mogą być wydane „od ręki” przy podpisaniu umowy o kartę. Jako kartę niespersonalizowaną możesz otrzymać tylko płaską kartę MasterCard Debit.

PIN do karty możesz odsłuchać w Contact Center lub odczytać podczas aktywacji karty w Systemie Bankowości Internetowej (dowiedz się, jak aktywować kartę), zaś później masz możliwość zmiany go na taki, który łatwo zapamiętasz – w dowolnym bankomacie Alior Banku lub sieci Euronet oraz Systemie Bankowości Internetowej i Telefonicznej.

Do kart debetowych, z wyjątkiem naklejki zbliżeniowej, dołączony jest także bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy, obejmujący:
- ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty,
- ubezpieczenie gotówki od rozboju.

Polecam stronę Alior Banku
Alior Bank:
 zamknij wyślij 

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji