Logo Great Place to Work

Kariera w Alior Banku

List od Zespołu Biura Rekrutacji Alior Banku – „Co nas wyróżnia?”

Witaj,

Cieszymy się, że czytasz ten list, bo to oznacza, że należysz do osób, które są gotowe na zmiany i chciałyby pracować w miejscu, o którym mówi się z dumą i sentymentem. Wierzymy, że Alior Bank będzie także wspaniałym miejscem pracy dla Ciebie. 

My, Aliorowcy cenimy atmosferę i kulturę pracy w naszym banku i chcielibyśmy podzielić się z Tobą spostrzeżeniami. Oto dlaczego – z naszego punktu widzenia – warto być częścią Alior Banku.

Praca w Alior Banku jest wyjątkowym doświadczeniem. Nie ograniczają nas żadne przestarzałe struktury czy systemy, dość powszechne w innych instytucjach finansowych. Dzięki temu nasze pomysły mogą być realizowane i przekształcane w konkretne rozwiązania, produkty, procedury, wzory postępowania. Praca, opierająca się na rozwiązaniach, które sami tworzymy i do których jesteśmy przekonani, jest źródłem motywacji i satysfakcji. Zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że znienawidzona przez rzesze bankowców "papierologia" w Alior Banku jest ograniczona do minimum. Nasze wspólne zamiłowanie do efektywnych elektronicznych narzędzi pozwala nam oszczędzać czas… i lasy.

Większość z nas pracuje w bankowości od lat. Spotykając się w jednej organizacji, tworzymy niepowtarzalną "bibliotekę wiedzy", o tyle bardziej wartościową od tej zawartej w książkach, że sprawdzoną w praktycznym działaniu. Wymieniamy się doświadczeniami, uczymy się od siebie nawzajem i dzielimy się tą wiedzą z młodymi ludźmi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki zawodowe w bankowości. Dlatego do Alior Banku zapraszamy także absolwentów – do współpracy w ramach programów stażowych, bądź na stanowiskach o charakterze wspierającym pracę departamentów w centrali banku. W przeciwieństwie do organizacji, oferujących staże i praktyki tylko w czasie wakacji, my zapraszamy młodych ludzi przez cały rok. Warto dodać, że w Alior Banku mile widziani są również absolwenci kierunków innych, niż ekonomiczne. Dla nas najważniejsza jest osobowość, pasja i samodzielność w działaniu. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą przez proces rekrutacji, mogą być pewni, że od pierwszego dnia pracy w Alior Banku będą wykonywali zadania merytoryczne.

Nowozatrudniona osoba w oddziale rozpoczyna swoją przygodę z Alior Bankiem od szkoleń wprowadzających. Są one przeprowadzane w specjalnie przystosowanym ośrodku szkoleniowym banku i trwają nawet do trzech tygodni. Nowi pracownicy mają szansę lepiej poznać naszą organizację, wzajemnie się zintegrować i nawiązać relacje. Po rozpoczęciu pracy, każdy pracownik ma swojego mentora w oddziale oraz przypisanego trenera wewnętrznego. Pracownicy Alior Banku mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju programach szkoleniowych prowadzonych zarówno przez trenerów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Naszym pracownikom oferujemy szeroki zakres szkoleń - produktowe, sprzedażowe, ogólnorozwojowe takie jak zarzadzanie czasem, sztuka prezentacji i wiele, wiele innych. Jeżeli pracownik nosi w plecaku buławę menedżerską – oferujemy mu cykl szkoleń które przygotują go do nowej roli. Tylko w 2012 roku pracownicy na szkoleniach spędzili ponad 200 000 godzin szkoleniowych  - oznacza to, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

W Alior Banku dbamy także o rozwój pracowników. Od stycznia 2012 roku do marca 2013 roku awansowało 253 pracowników w samych oddziałach, w tym 21 osób, które ze stanowiska bankiera zostały Menedżerami Punktów Obsługi Klienta (Alior Bank Express).

Menedżerowie Alior Banku dbają o to, aby pracownicy – także ci na stanowiskach asystenckich i biorących udział w programach stażowych – każdego dnia rozwijali się, zdobywali cenne doświadczenie, a swoją wiedzę wykorzystywali w praktycznym działaniu. Dlatego każda zatrudniona osoba, niezależnie od stanowiska i stażu pracy w banku, otrzymuje wynagrodzenie za pracę i może być objęta opieką medyczną.

Wszyscy mamy poczucie, że pracujemy w wyjątkowej firmie, i wiemy, jak rozwija się ona jako całość. Jak to możliwe w dużej korporacji? Dzięki bliskiej współpracy i świetnej komunikacji wewnętrznej, której przejawem są choćby mówienie sobie na "Ty", otwarta komunikacja ze współpracownikami i przełożonymi, czy cotygodniowe listy Prezesa do wszystkich pracowników Alior Banku.

Do zobaczenia!


Pozdrawiamy,
Zespół Biura Rekrutacji Alior Banku

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Brak zapamiętanych pozycji

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji