Logo Great Place to Work

Kariera w Alior Banku

List od Zespołu Biura Rekrutacji Alior Banku – „Co nas wyróżnia?”

Witaj,

Cieszymy się, że czytasz ten list, bo to oznacza, że należysz do osób, które są gotowe na zmiany i chciałyby pracować w miejscu, o którym mówi się z dumą i sentymentem. Wierzymy, że Alior Bank będzie także wspaniałym miejscem pracy dla Ciebie. 

My, Aliorowcy cenimy atmosferę i kulturę pracy w naszym banku i chcielibyśmy podzielić się z Tobą spostrzeżeniami. Oto dlaczego – z naszego punktu widzenia – warto być częścią Alior Banku.

Praca w Alior Banku jest wyjątkowym doświadczeniem. Nie ograniczają nas żadne przestarzałe struktury czy systemy, dość powszechne w innych instytucjach finansowych. Dzięki temu nasze pomysły mogą być realizowane i przekształcane w konkretne rozwiązania, produkty, procedury, wzory postępowania. Praca, opierająca się na rozwiązaniach, które sami tworzymy i do których jesteśmy przekonani, jest źródłem motywacji i satysfakcji. Zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że znienawidzona przez rzesze bankowców "papierologia" w Alior Banku jest ograniczona do minimum. Nasze wspólne zamiłowanie do efektywnych elektronicznych narzędzi pozwala nam oszczędzać czas… i lasy.

Większość z nas pracuje w bankowości od lat. Spotykając się w jednej organizacji, tworzymy niepowtarzalną "bibliotekę wiedzy", o tyle bardziej wartościową od tej zawartej w książkach, że sprawdzoną w praktycznym działaniu. Wymieniamy się doświadczeniami, uczymy się od siebie nawzajem i dzielimy się tą wiedzą z młodymi ludźmi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki zawodowe w bankowości. Dlatego do Alior Banku zapraszamy także absolwentów – do współpracy w ramach programów stażowych, bądź na stanowiskach o charakterze wspierającym pracę departamentów w centrali banku. W przeciwieństwie do organizacji, oferujących staże i praktyki tylko w czasie wakacji, my zapraszamy młodych ludzi przez cały rok. Warto dodać, że w Alior Banku mile widziani są również absolwenci kierunków innych, niż ekonomiczne. Dla nas najważniejsza jest osobowość, pasja i samodzielność w działaniu. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą przez proces rekrutacji, mogą być pewni, że od pierwszego dnia pracy w Alior Banku będą wykonywali zadania merytoryczne.

Nowozatrudniona osoba w oddziale rozpoczyna swoją przygodę z Alior Bankiem od szkoleń wprowadzających. Są one przeprowadzane w specjalnie przystosowanym ośrodku szkoleniowym banku i trwają nawet do trzech tygodni. Nowi pracownicy mają szansę lepiej poznać naszą organizację, wzajemnie się zintegrować i nawiązać relacje. Po rozpoczęciu pracy, każdy pracownik ma swojego mentora w oddziale oraz przypisanego trenera wewnętrznego. Pracownicy Alior Banku mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju programach szkoleniowych prowadzonych zarówno przez trenerów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Naszym pracownikom oferujemy szeroki zakres szkoleń - produktowe, sprzedażowe, ogólnorozwojowe takie jak zarzadzanie czasem, sztuka prezentacji i wiele, wiele innych. Jeżeli pracownik nosi w plecaku buławę menedżerską – oferujemy mu cykl szkoleń które przygotują go do nowej roli. W 2013 roku pracownicy na szkoleniach spędzili około 300 000 godzin szkoleniowych  - oznacza to, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

W Alior Banku dbamy także o rozwój pracowników. W 2013 roku awansowało 987 pracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Wśród nich mamy 19 Bankierów Klienta Indywidualnego oraz 10 Opiekunów Klienta, którzy zostali Menedżerami Punktów Obsługi Klienta (Alior Bank Express).

Menedżerowie Alior Banku dbają o to, aby pracownicy – także ci na stanowiskach asystenckich i biorących udział w programach stażowych – każdego dnia rozwijali się, zdobywali cenne doświadczenie, a swoją wiedzę wykorzystywali w praktycznym działaniu. Dlatego każda zatrudniona osoba, niezależnie od stanowiska i stażu pracy w banku, otrzymuje wynagrodzenie za pracę i może być objęta opieką medyczną.

Wszyscy mamy poczucie, że pracujemy w wyjątkowej firmie, i wiemy, jak rozwija się ona jako całość. Jak to możliwe w dużej korporacji? Dzięki bliskiej współpracy i świetnej komunikacji wewnętrznej, której przejawem są choćby mówienie sobie na "Ty", otwarta komunikacja ze współpracownikami i przełożonymi, czy cotygodniowe listy Prezesa do wszystkich pracowników Alior Banku.

Do zobaczenia!


Pozdrawiamy,
Zespół Biura Rekrutacji Alior Banku

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony produktów:

Brak zapamiętanych pozycji

Ostatnio odwiedzone przez Ciebie strony narzędzi:

Brak zapamiętanych pozycji