Aplikacja Alior Giełda

Nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodny dostęp
do świata inwestycji i kontrolę nad rynkiem z dowolnego miejsca,
w dowolnym czasie.
 

przejrzysty pulpit

wszystkie niezbędne informacje o Twoich inwestycjach na jednym ekranie

pełnoekranowa prezentacja wykresów

wraz z analizą techniczną

powiadomienia

Zdefiniuj informacje jakich potrzebujesz, a dostaniesz je bez potrzeby logowania

dostęp do statystyk rynków

10 spółek wzrostowych, spadkowych oraz o największym obrocie

Funkcje aplikacji

 • wygodna rejestracja zleceń na GPW,
 • szybki dostęp do notowań w czasie rzeczywistym,
 • bieżący wgląd do stanu rachunku finansowego i papierów wartościowych,
 • podgląd zleceń bieżących oraz zrealizowanych transakcji,
 • możliwość modyfikacji i anulowania zleceń,
 • możliwość ustawienia powiadomień na telefonie takich jak:
  •  alert cenowy ( powiadomienie o przekroczeniu zadanej ceny instrumentu)
  •  komunikaty dotyczące zleceń
  •  depesze PAP ( powiadomienie o pojawieniu się depeszy dla wybranego instrumentu lub grupy instrumentów),
 • pełnoekranowa prezentacja wykresów wraz z analizą techniczną (MACD, RSI, średnie kroczące),
 • dostęp do bieżących analiz rynkowych maklerów Alior Banku za pośrednictwem serwisu Twitter.

Systemy operacyjne

Aplikacja Alior Giełda dostępna jest na smartfony z systemem operacyjnym Android od wersji 4.1, jak również na smartfony z oprogramowaniem iOS 8.0 i późniejsze.

Pobierz aplikację mobilną Alior Giełda na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS.

 
 

Aktywacja aplikacji

 1.  Zaloguj się do systemu bankowości internetowej i na szarym, górnym pasku ekranu wybierz „Ustawienia”, a następnie po lewej stronie „Alior Giełda”.
 2.  Wyświetlona zostanie strona instalacji oraz aktywacji aplikacji - jeżeli nie posiadasz jeszcze aplikacji, masz możliwość pobrania wersji odpowiedniej dla swojego systemu operacyjnego.
 3.  Ustaw kod PIN do autoryzacji zleceń. Możesz także zdecydować, że nie chcesz autoryzować poszczególnych transakcji w aplikacji poprzez wybór opcji "Wyłącz autoryzację dyspozycji przy użyciu PIN".
 4. Po przejściu dalej otrzymasz kod SMS na zaufany numer telefonu. Wprowadź go w odpowiednim polu.
 5. Po poprawnym zakończeniu procesu, otrzymasz informację o aktywowaniu aplikacji.

Logowanie

Logowanie do aplikacji odbywa się podobnie, jak w przypadku  bankowości internetowej:
 1. uruchom aplikację
 2. podaj identyfikator klienta (numer CIF)
 3. wyświetlone zostanie pole na hasło oraz obrazek bezpieczeństwa (upewnij się, że jest prawidłowy) - wprowadź wybrane znaki hasła maskowanego
 4. po zalogowaniu się do aplikacji wyświetli się tzw. Pulpit

Bezpieczeństwo

W aplikacji Alior Giełda zwracamy dużą uwagę na bezpieczeństwo i jesteśmy przekonani, że stosowane przez nas zabezpieczenia gwarantują pełną ochronę Twoich finansów. Stosujemy następujące zabezpieczenia:
 • hasło maskowane – w bankowości mobilnej używane jest takie samo hasło, jak w bankowości internetowej. Pamiętaj, że podczas logowania system wymaga podania tylko wybranych znaków z hasła;
 • szyfrowane połączenie – wymiana danych z serwerem banku odbywa się w sposób zaszyfrowany;
 • obrazek bezpieczeństwa - wybrany przez Ciebie obrazek jest prezentowany podczas każdego logowania do aplikacji (po wpisaniu identyfikatora, a przed wpisaniem hasła). Ponieważ obrazek ten wybierasz sam poprzez bankowość internetową, ułatwia Ci on rozpoznanie, że aplikacja, przez którą się logujesz, jest oryginalną aplikacją Alior Banku, a nie stroną lub aplikacją podstawioną w celu przechwycenia danych. Pamiętaj, żeby przy każdym logowaniu, przed wpisaniem hasła, sprawdzać czy wyświetla się wybrany przez Ciebie wcześniej obrazek. W przypadku braku obrazka lub wyświetlenia innego, niż wybrany przez Ciebie, upewnij się, czy podałeś prawidłowy identyfikator, a w razie wątpliwości, przerwij logowanie i skontaktuj się z naszym Contact Center lub oddziałem
 • aktywacja aplikacji mobilnej – aby móc korzystać z aplikacji na Twoim smartfonie, konieczna jest jej aktywacja w bankowości internetowej.
 • UWAGA! W przypadku utraty telefonu należy niezwłocznie skontaktować się z Infolinią Banku lub zablokować PIN z poziomu Bankowości Internetowej!
Sam również masz wpływ na bezpieczeństwo, dlatego korzystaj z:
 • rekomendowanego systemu Android od wersji 4.1 iOS 8.0 oraz późniejsze,
 • bezpiecznego urządzenia – nie należy korzystać z urządzeń „zrootowanych” (czyli odblokowanych, z dostępem do plików systemowych i możliwością ich modyfikowania). Jeśli korzystasz z takiego „zrootowanego” urządzenia, prawdopodobieństwo, że ktoś przejmie aplikację i będzie wykonywał operacje podszywając się pod Ciebie, jest znacznie wyższe. Bank nie odpowiada za ewentualne straty wynikające z korzystania z takich urządzeń. Zalecamy także, by aplikacje nie byłyby instalowane ze źródeł innych niż oficjalny market dla danego systemu operacyjnego (Google Play, App Store).

Pytania i odpowiedzi

Jak aktywować aplikację mobilną Alior Giełda?
Aktywacji aplikacji Alior Giełda należy dokonać w systemie bankowości internetowej. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę Ustawienia następnie z menu po lewej stronie: Alior Giełda. Do aktywacji aplikacji niezbędne będzie podanie kodu SMS, który zostanie wysłany na zaufany numer telefonu.
Jak zalogować się do aplikacji Alior Giełda?
Logowanie do aplikacji jest takie samo, jak do bankowości internetowej. Należy podać identyfikator klienta (CIF), a następnie wybrane znaki hasła maskowanego.
W jaki sposób logować się przy pomocy hasła maskowanego?
Podczas logowania w kolejne aktywne pola wpisz odpowiadające im znaki z hasła, np. jeśli Twoje hasło to "Alior", a aktywne jest pierwsze i piąte pole to należy w nie wpisać odpowiednio litery: "A" oraz "r".

System wymaga wprowadzenia tylko wybranych znaków z hasła ze względów bezpieczeństwa - nawet jeśli ktoś podejrzy wpisywane przez Ciebie znaki, nie uda mu się zalogować na Twoje konto, ponieważ System za każdym razem wymaga wpisania innych znaków. W celu prawidłowego wpisania hasła maskowanego zalecane jest skorzystanie z klawiatury ekranowej QWERTY, wówczas za każdy znak odpowiedzialny jest osobny przycisk.

Aplikacja Alior Giełda

Nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodny dostęp
do świata inwestycji i kontrolę nad rynkiem z dowolnego miejsca,
w dowolnym czasie.