Doradztwo Inwestycyjne Usługa bezpłatna

Jeśli chcesz inwestować, możesz otrzymać fachową pomoc. Poznaj naszą usługę doradztwa inwestycyjnego, otrzymuj rekomendacje od naszych ekspertów i zachowaj kontrolę nad swoimi aktywami!
bezpłatne wsparcie specjalistów
comiesięczna aktualizacja rekomendacji uwzględniająca obecną sytuację rynkową
realizacja rekomendacji już od minimalnych kwot nabycia funduszy
gotowe portfele inwestycyjne dopasowane do indywidualnych potrzeb

Na czym polega doradztwo inwestycyjne?

W ramach usługi doradztwa inwestycyjnego, eksperci biura maklerskiego - licencjonowani maklerzy i doradcy inwestycyjni, wyselekcjonuą dla Ciebie portfel inwestycyjny zgodny ze strategią inwestycyjną, dopasowaną do Twoich indywidualnych celów, potrzeb oraz poziomu ryzyka jaki jesteś w stanie zaakceptować.

Sprawdź jak skorzystać z usługi w kilku prostych krokach

Jeśli nie jesteś klientem Alior Banku

1
Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w Alior Banku - wypełnij poniższy wniosek i zostań naszym klientem
Wypełnij wniosek
2
Po wykonaniu przelewu autoryzacyjnego, otrzymasz potwierdzenie zawarcia Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną
 
3
Aby skorzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego, postępuj zgodnie ze wskazówkami przesłanymi w wiadomości e-mail lub instrukcją poniżej.

Jeśli posiadasz konto w Alior Banku

1
Ankieta inwestycyjna

Aby poznać strategię inwestycyjną, najlepiej dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb wypełnij ankietę, dostępną online, po zalogowaniu się do bankowości internetowej w zakładce: Inwestycje  Profil inwestycyjny, lub w wersji papierowej, w oddziale.
Zaloguj się
2
Zawarcie umowy

Na podstawie wyniku ankiety dobierana jest odpowiednia strategia inwestycyjna. Umowę możesz podpisać w bankowości internetowej, wybierając zakładkę: Oferty ➔ Inwestycje ➔ Doradztwo inwestycyjne, lub w oddziale oferującym usługi maklerskie.
Znajdź oddział
3
Decyzja

Po podpisaniu umowy, na Twoje konto w bankowości internetowej oraz na adres e-mail, wyślemy dokument z propozycją strategii inwestycyjnej. Co miesiąc będziesz również otrzymywać rekomendacje inwestycyjne wraz z komentarzem rynkowym i uzasadnieniem. Decyzja o skorzystaniu z nich należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Zobacz jak podpisać umowę o doradztwo inwestycyjne

Jak zrealizować rekomendację inwestycyjną

Poznaj przygotowane przez nas strategie inwestycyjne

Procentowy udział akcji                                    Procentowy udział obligacji

Poznaj naszych ekspertów

Dyrektor Działu Doradztwa i Funduszy. Posiada tytuł doktora Szkoły Głównej Handlowej oraz licencję maklera papierów wartościowych. Związany z rynkami finansowymi od 2006 r. Karierę zaczynał w Londynie pracując w firmie analitycznej Argus Vickers. Następnie pełnił rolę menedżera trading floor-u kontraktów terminowych futures dla OSTC: jednego z największych globalnie dostarczycieli płynności na tych rynkach. Następnie 3,5 roku spędził na Giełdzie Papierów Wartościowych w Dziale Rozwoju Rynku, gdzie odpowiadał m.in. za produkty strukturyzowane i  ETF-y oraz pozyskiwanie nowych klientów instytucjonalnych. Brał udział w wielu projektach mających na celu rozwój polskiego rynku kapitałowego. Kolejne 3,5 roku pracował w Biurze Doradztwa Inwestycyjnego banku Citi Handlowy, gdzie świadczył usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów zamożnych oraz był członkiem Komitetu ds. Alokacji Aktywów oraz Komitetu ds. Selekcji Funduszy. Od października 2017 r. w Alior Banku - wcześniej na stanowisku dyrektora ds. produktów inwestycyjnych Private Banking oraz Menadżera Zespołu Analiz i Doradztwa. Jest również jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia Investhink promującego wiedzę w obszarze inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania majątkiem (wealth management). Autor wielu prac w tym obszarze.
 
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse Przedsiębiorstw. Licencjonowany makler papierów wartościowych z uprawnieniami do świadczenia usług doradztwa inwestycyjnego (licencja 2101). Posiada ponad 16-letnie doświadczenie w obszarze inwestycji. W Biurze maklerskim Alior Banku od 2008 roku, obecnie na stanowisku Menedżera ds.  Analiz. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego specjalizuje się w analizie krajowego i światowego rynku obligacji, akcji wybranych spółek oraz selekcji funduszy inwestycyjnych.
Członek Komitetu Inwestycyjnego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Wyższej Szkoły Zarządzania. Licencjonowany Doradca Inwestycyjny (nr licencji: 693), Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w obszarze inwestycji zdobywanego w największych biurach maklerskich DM ING Securities oraz DM BOS SA. W Biurze maklerskim Alior Banku od 2008 roku na stanowisku Eksperta ds. Analiz. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego odpowiedzialny za analizę w obszarze akcji rynków rozwiniętych, a spośród krajowych podmiotów, głównie za spółki sektora chemicznego, paliwowego, farmacji i IT.
 
Absolwent studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z wyceny nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Politechnice Krakowskiej. Posiada blisko 15-letnie doświadczenie w wycenie spółek giełdowych, analizie globalnych rynków i cykli ekonomicznych, modelowaniu finansowym, statystycznym oraz ekonometrycznym. W Biurze maklerskim Alior Banku (poprzednio BPH) od 2005 roku, obecnie na stanowisku Eksperta ds. Analiz. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego wykorzystuje analizę techniczną nakierowaną na obserwację zmian cen i wolumenu, analizę danych, algorytmy oraz metody uczenia maszynowego wspierające i automatyzujące ocenę rynku.

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia?

Zachęcamy do kontaktu, nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania. Zadzwoń na infolinię pod numerem: 
 
 19 503

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej

Skontaktuj się z nami

Wypełnij i prześlij do nas poniższy formularz, a my odpowiemy najszybciej jak to możliwe

Formularz kontaktowy

Dodatkowe informacje

Pytania i odpowiedzi

Czym są rekomendacje inwestycyjne?

Rekomendacja inwestycyjna obejmuje konkretne fundusze inwestycyjne oraz ich procentowy udział w portfelu inwestycyjnym, zgodnie z wybraną strategią inwestycyjną. Rekomendacje w formie dokumentu tekstowego przesyłane są na podany przez klienta adres email oraz dostępne są w bankowości internetowej w zakładce Usługi ➔ Pozostałe ➔ Dokumenty.

W jaki sposób będę otrzymywać rekomendacje?

Rekomendacje inwestycyjne będą wysyłane cyklicznie, nie rzadziej niż raz w miesiącu, bezpośrednio na twój adres e-mail oraz na konto w bankowości internetowej Alior Banku w zakładce: Usługi ➔ Pozostałe ➔ Dokumenty.

Jakie informacje zawiera przekazywana rekomendacja?

Przekazywane przez doradców rekomendacje zawierają nazwy instrumentów oraz ich zalecany udział w portfelu inwestycyjnym, zmiany alokacji względem rekomendacji poprzedniej, a także uzasadnienie wyboru tych elementów i komentarz rynkowy. 

Czy muszę inwestować we wszystkie fundusze wskazane w rekomendacjach?

Nie musisz inwestować we wszystkie instrumenty finansowe wskazane w rekomendacjach. Pamiętaj, że ostateczna decyzja inwestycyjna zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, a rekomendacje stanowią jedynie propozycje inwestycyjne.

Jak zrealizować otrzymaną rekomendację?

Aby zrealizować otrzymaną rekomendację, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i nabyć proponowane instrumenty finansowe. Pamiętaj, że ostateczna decyzja inwestycyjna zawsze należy do Ciebie.

Czy mogę zmienić strategię w trakcie trwania umowy?

Zmiana strategii inwestycyjnej jest możliwa tylko poprzez rozwiązanie dotychczasowej Umowy i zawarcie nowej Umowy o świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego, z inną, wybraną strategią. 

Czy usługa zawiera dodatkowe koszty?

Klient korzystający z usługi doradztwa inwestycyjnego ponosi opłaty jedynie z tytułu nabyć/konwersji funduszy, oraz koszty związane z funkcjonowaniem funduszy, prezentowane w KID. Sama usługa doradztwa inwestycyjnego jest natomiast bezpłatna.

Jak wypowiedzieć Umowę o doradztwo?

W bankowości internetowej wejdź w zakładkę Moje sprawy > Dyspozycje, opinie i potwierdzenia > Złóż nowy wniosek. Następnie wyszukaj „Wypowiedzenie umowy o Doradztwo Inwestycyjne” > Złóż wniosek. Wypełnij formularz i wyślij.

Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz tutaj:

Najczęściej zadawane pytania

Ryzyko inwestcyjne

Alior Bank S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko poniesienia straty. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy, oprócz prognozy potencjalnego zysku, określić także czynniki ryzyka, jakie mogą wiązać się z daną inwestycją. 

Prosimy o zapoznanie się z Informacją na temat ryzyk związanych z inwestowaniem – Pobierz PDF.