- 2014-06-11
Nowe funkcjonalności w bankowości internetowej

Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie w Systemie Bankowości Internetowej udostępniliśmy nową zakładkę prezentującą strukturę portfela oraz udoskonaloną rentowność inwestycji.
Struktura portfela
Struktura portfela znajduje się w zakładce Inwestycje/Rachunek i prezentuje poziom dywersyfikacji papierów wartościowych na rachunku oraz wynik poszczególnych inwestycji z możliwością porównania go z benchmarkiem jakim są główne indeksy giełdowe.
Zakładka składa się z 3 części:
1. Skład portfela – na 3 wykresach kołowych prezentowany jest podział papierów wartościowych ze względu na: przydział do indeksu giełdowego, sektora gospodarki oraz papiery wchodzące w skład danego sektora.

2. Udział w wartości portfela – w czytelny sposób informuje jaki udział w wartości portfela stanowią instrumenty na rachunku oraz jaki jest ich wpływ na wynik całego portfela

3. Statystyki portfela – tabela pokazuje jaki jest wynik naszych inwestycji oraz dane na temat stóp zwrotu w ciągu bieżącej sesji, miesiąca, 6 miesięcy i ostatniego roku. Dodatkowo można porównać te wyniki z głównymi indeksami na polskiej giełdzie.

Rentowność inwestycji
Nowa funkcjonalność Rentowność inwestycji uwzględnia obecnie również transakcje zawierane na bieżąco, bez konieczności czekania na rozliczenie w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. Dzięki temu można śledzić na bieżąco stopę zwrotu swoich inwestycji.

Mamy nadzieję, że wprowadzone rozwiązania będą pomocne w ocenie podejmowanych decyzji inwestycyjnych i wpłyną korzystnie na osiągany wynik finansowy.
Wiadomość archiwalna przeniesiona z wcześniejszej wersji portalu Alior Banku