iKonto Biznes

(dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą)

Chcę otrzymać 1500 zł premii + 250 zł na start >

bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta

0 zł za korzystanie z bankomatów

- nielimitowane wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku - za pierwszą wypłatę w miesiącu z bankomatu sieci Planet Cash i zarówno Euronetu

0 zł za przelewy:

– wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US
– internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA

0 zł za wydanie i korzystanie z karty

- wystarczą 4 płatności miesięcznie na dowolną kwotę

iKonto Biznes – 250 zł na start + 1500 zł za aktywne korzystanie!

1750 zł dla firm
Chcesz odebrać nawet 1750 zł? Otwórz firmowe iKonto Biznes i aktywnie z niego korzystaj oraz co miesiąc płać kartą debetową do rachunku. Za wybrane czynności wypłacimy Ci premię. Przez 12 miesięcy możesz otrzymać nawet 1500 zł premii - po 125 zł w każdym miesiącu! Czas trwania promocji jest ograniczony, więc nie zwlekaj - otwórz iKonto Biznes już teraz! Nagroda w wysokości 250 zł zostanie wypłacona uczestnikom na zasadach określonych w Regulaminie promocji „250 zł na start”. Promocja obowiązuje od 19.11.2020 r. do 31.12.2020 r. dla klientów, którzy otworzą rachunek przez internet. Chcesz odebrać nawet 1750 zł? Otwórz firmowe iKonto Biznes i aktywnie z niego korzystaj oraz co miesiąc płać kartą debetową do rachunku. Za wybrane czynności wypłacimy Ci premię. Przez 12 miesięcy możesz otrzymać nawet 1500 zł premii - po 125 zł w każdym miesiącu! Czas trwania promocji jest ograniczony, więc nie zwlekaj - otwórz iKonto Biznes już teraz! Nagroda w wysokości 250 zł zostanie wypłacona uczestnikom na zasadach określonych w Regulaminie promocji „250 zł na start”. Promocja obowiązuje od 19.11.2020 r. do 31.12.2020 r. dla klientów, którzy otworzą rachunek przez internet.

Lista aktywności, za które otrzymasz premię nawet do 1500 zł (w nawiasie podano stawkę za pojedynczą czynność):
 • Przelew do ZUS lub US (20 zł): premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS, jeśli zostanie wykonany na kwotę min. 250 zł z Rachunku Uczestnika lub za pierwszy w miesiącu przelew do US, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 500 zł z Rachunku Uczestnika. Ww. warunki dotyczą przelewów krajowych i nie dotyczą realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych.
 • Przelew SEPA (10 zł): premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany kwocie min. 100 EUR z Rachunku Uczestnika.
 • Transakcje kartą (25 zł): Premia za zrealizowanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie min. 2000 zł kartą debetową lub kartami debetowymi wydanymi do Rachunku Uczestnika.
 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Banku (10 zł): Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.
 • Transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między Rachunkami Uczestnika (25 zł): Premia za wymianę walutową (kupno/sprzedaż) na rynku transakcji kasowych (spot) na łączną kwotę min. 5 000,00 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w miesiącu kalendarzowym w ramach usługi Autodealing lub za wykonane przewalutowania pomiędzy Rachunkami Uczestnika w ramach firmy na łączną kwotę min. 5 000,00 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w miesiącu kalendarzowym
 • Przelew zagraniczny (15 zł): Premia za wykonanie w miesiącu minimum trzech przelewów zagranicznych lub przelewów w walucie obcej w kraju
 • Premia za średniomiesięczne saldo na Rachunku Uczestnika:
  •  od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł - 5 zł
  • od 50 000,01 zł do 100 000,00 zł - 10 zł
  •  od 100 000,01 zł - 20 zł
Maksymalna kwota premii możliwa do wypłacenia miesięcznie: 125 zł.

Premia zostanie wypłacona:
a) pod warunkiem wykonania i rozliczenia minimum 4 transakcji kartą lub kartami wydanymi do rachunku w danym miesiącu kalendarzowym
b) powyższy warunek nie dotyczy pierwszego miesiąca uczestnictwa w Promocji
Zapoznaj się z regulaminem promocji

Informujemy, że „Regulamin promocji „1500 zł dla firm” dla Posiadaczy Rachunku iKonto Biznes lub Rachunku 4x4” zostaje odwołany dla rachunków otwieranych od 01.09.2020 r. Regulamin będzie obowiązywał wyłącznie Klientów, których rachunki zostały otwarte do 31.08.2020 r. włącznie. Równocześnie z przyjemnością informujemy, że Bank wprowadza nową edycję  promocji z nowymi czynnościami, za które naliczana jest Premia – na podstawie „Regulaminu promocji „1500 zł dla firm” dla Posiadaczy Rachunku iKonto Biznes lub Rachunku 4x4 – edycja II” obowiązującego Klientów, których rachunki Bank otworzył począwszy od 01.09.2020 r.

Płatności mobilne

Apple Pay to łatwy i bezpieczny sposób płacenia za pomocą smartfona

Płacąc za pomocą Apple Pay za pomocą iPhone’a, Apple Watcha, iPada lub Maca, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej Alior Banku.

Płacenie z Apple Pay jest proste, a usługa działa z urządzeniami, których używasz na co dzień. Dane Twojej karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji. Jeszcze nigdy płacenie w sklepach, apkach i internecie nie było tak łatwe, bezpieczne i poufne*.

Dowiedz się więcej »
Płacąc za pomocą Apple Pay za pomocą iPhone’a, Apple Watcha, iPada lub Maca, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej Alior Banku.

Płacenie z Apple Pay jest proste, a usługa działa z urządzeniami, których używasz na co dzień. Dane Twojej karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji. Jeszcze nigdy płacenie w sklepach, apkach i internecie nie było tak łatwe, bezpieczne i poufne*.

Dowiedz się więcej »

Płać zbliżeniowo smartfonem z Androidem™

Załóż konto, dodaj kartę debetową lub kredytową Alior Banku do aplikacji mobilnej Google Pay™ i wygodnie płać telefonem w sklepach i punktach usługowych.

Dowiedz się więcej »
Załóż konto, dodaj kartę debetową lub kredytową Alior Banku do aplikacji mobilnej Google Pay™ i wygodnie płać telefonem w sklepach i punktach usługowych.

Dowiedz się więcej »

Jak założyć iKonto Biznes?

Wniosek można złożyć tylko online! Oferta nie jest dostępna w oddziale.

- jeśli jesteś klientem Alior Banku załóż konto w bankowości elektronicznej wybierając z zakładki "Oferty" opcję "Rachunki biznesowe" a następnie iKonto Biznes
- jeśli nie jesteś klientem Alior Banku wypełnij wniosek online na stronie www a następnie wybierz sposób aktywacji konta - przelewem online z rachunku osobistego (nie z firmowego), lub - za pośrednictwem kuriera - dokumenty dostarczymy do siedziby lub na adres korespondencyjny firmy
Wybierz sposób aktywacji konta
- przelewem online z rachunku osobistego (nie z firmowego), lub
- za pośrednictwem kuriera - dokumenty dostarczymy do siedziby lub na adres korespondencyjny firmy
Korzystaj z konta i zarabiaj nawet 1500 zł przez rok + 250 zł na start!
Złóż wniosek już teraz!
step icon Jesteś już klientem indywidualnym Alior Banku? Otwórz konto w systemie bankowości internetowej

Produkty towarzyszące

Autodealing

Atrakcyjne kursy wymiany walut! zobacz szczegóły

Autodealing

Zamknij szczegóły
Atrakcyjne kursy wymiany walut!
 • transakcje we wszystkich głównych parach walutowych: PLN, EUR, USD, GBP, CHF. W bankowości BusinessPro dodatkowo: SEK, NOK, CZK
 • natychmiastowe rozliczenia
 • stałe kursy – niezależnie od kwoty transakcji

Co jeszcze zyskujesz?
 • całodobowy dostęp do usługi – 7 dni w tygodniu
 • możliwość zawierania transakcji terminowych – fx forward
 • wysoko oprocentowane lokaty na dowolną liczbę dni

Rachunek pomocniczy

Dodatkowe konto do rozliczeń! zobacz szczegóły

Rachunek pomocniczy

Zamknij szczegóły
Dodatkowe konto do rozliczeń!
 • 24 waluty do wyboru
 • rozliczenia gotówkowe i bezgotówkowe
 • możliwość otwierania lokat
Jak możesz wykorzystać rachunek dodatkowy?
 • w celu realizacji transakcji wynikających przepisów prawa, np. do świadczeń socjalnych
 • do prowadzenia wybranych rozliczeń – w związku z konkretną potrzebą biznesową

Dodatkowe informacje

Opłaty i prowizje

Oprocentowanie

Otwórz iKonto Biznes

Załóż konto on-line i zyskaj nawet do 1750 zł!

Nota prawna

Opłata miesięczna za korzystanie z karty do iKonta Biznes wynosi 0 zł pod warunkiem wykonania przez klienta i rozliczenia przez Bank co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu, liczone od każdej wydanej karty indywidualnie. Opłata jest pobierana od kart ze statusem "Aktywna". Opłata 0 zł dotyczy wymienionych powyżej transakcji, za pozostałe jest opłata zgodna z Tabelą Opłat i Prowizji. Opłata 0 zł za przelewy transgraniczne dotyczy przelewów w trybie zwykłym, w opcji kosztowej SHA. Oferta dostępna dla nowych klientów biznesowych Alior Banku.