iKonto Biznes

(dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą)

Chcę otrzymać 1500 zł premii >

bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta

0 zł za korzystanie z bankomatów

- nielimitowane wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku - za pierwszą wypłatę w miesiącu z bankomatu sieci Planet Cash i zarówno Euronetu

0 zł za przelewy:

– wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US
– internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA

0 zł za wydanie i korzystanie z karty

- wystarczą 4 płatności miesięcznie na dowolną kwotę

iKonto Biznes – 1500 zł za aktywne korzystanie!

1500 zł dla firm
Chcesz odebrać nawet 1500 zł? Otwórz firmowe iKonto Biznes i aktywnie z niego korzystaj oraz co miesiąc płać kartą debetową do rachunku. Za wybrane czynności wypłacimy Ci premię. Przez 12 miesięcy możesz otrzymać nawet 1500 zł premii - po 125 zł w każdym miesiącu! Czas trwania promocji jest ograniczony, więc nie zwlekaj - otwórz iKonto Biznes już teraz! Chcesz odebrać nawet 1500 zł? Otwórz firmowe iKonto Biznes i aktywnie z niego korzystaj oraz co miesiąc płać kartą debetową do rachunku. Za wybrane czynności wypłacimy Ci premię. Przez 12 miesięcy możesz otrzymać nawet 1500 zł premii - po 125 zł w każdym miesiącu! Czas trwania promocji jest ograniczony, więc nie zwlekaj - otwórz iKonto Biznes już teraz!

Lista aktywności, za które otrzymasz premię nawet do 1500 zł (w nawiasie podano stawkę za pojedynczą czynność):
 • Przelew do ZUS lub US (20 zł): premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS, jeśli zostanie wykonany na kwotę min. 500 zł z Rachunku Uczestnika lub za pierwszy w miesiącu przelew do US, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 500 zł z Rachunku Uczestnika. Ww. warunki dotyczą przelewów krajowych i nie dotyczą realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych.
 • Przelew SEPA (10 zł): premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany kwocie min. 100 EUR z Rachunku Uczestnika.
 • Transakcje kartą (25 zł): Premia za wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie min. 2000 zł kartą debetową lub kartami debetowymi wydanymi do Rachunku Uczestnika.
 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Banku (10 zł): Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.
 • Transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między Rachunkami Uczestnika (25 zł): Premia za wymianę walutową (kupno/sprzedaż) na rynku transakcji kasowych (spot) na łączną kwotę min. 5 000,00 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w miesiącu kalendarzowym w ramach usługi Autodealing lub za wykonane przewalutowania pomiędzy Rachunkami Uczestnika w ramach firmy na łączną kwotę min. 5 000,00 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w miesiącu kalendarzowym
 • Przelew zagraniczny (15 zł): Premia za wykonanie w miesiącu minimum trzech przelewów zagranicznych lub przelewów w walucie obcej w kraju
 • Premia za średniomiesięczne saldo na Rachunku Uczestnika:
  •  od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł - 5 zł
  • od 50 000,01 zł do 100 000,00 zł - 10 zł
  •  od 100 000,01 zł - 20 zł
Maksymalna kwota premii możliwa do wypłacenia miesięcznie: 125 zł.

Premia zostanie wypłacona:
a) pod warunkiem wykonania minimum 4 transakcji kartą lub kartami wydanymi do rachunku w danym miesiącu kalendarzowym
b) powyższy warunek nie dotyczy pierwszego miesiąca uczestnictwa w Promocji

Zapoznaj się z regulaminem promocji
 

Płatności mobilne

Apple Pay to łatwy i bezpieczny sposób płacenia za pomocą smartfona

Płacąc za pomocą Apple Pay za pomocą iPhone’a, Apple Watcha, iPada lub Maca, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej Alior Banku.

Płacenie z Apple Pay jest proste, a usługa działa z urządzeniami, których używasz na co dzień. Dane Twojej karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji. Jeszcze nigdy płacenie w sklepach, apkach i internecie nie było tak łatwe, bezpieczne i poufne*.

Dowiedz się więcej »
Płacąc za pomocą Apple Pay za pomocą iPhone’a, Apple Watcha, iPada lub Maca, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej Alior Banku.

Płacenie z Apple Pay jest proste, a usługa działa z urządzeniami, których używasz na co dzień. Dane Twojej karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji. Jeszcze nigdy płacenie w sklepach, apkach i internecie nie było tak łatwe, bezpieczne i poufne*.

Dowiedz się więcej »

Płać zbliżeniowo smartfonem z Androidem™

Załóż konto, dodaj kartę debetową lub kredytową Alior Banku do aplikacji mobilnej Google Pay™ i wygodnie płać telefonem w sklepach i punktach usługowych.

Dowiedz się więcej »
Załóż konto, dodaj kartę debetową lub kredytową Alior Banku do aplikacji mobilnej Google Pay™ i wygodnie płać telefonem w sklepach i punktach usługowych.

Dowiedz się więcej »

Jak założyć iKonto Biznes?

Wniosek można złożyć tylko online! Oferta nie jest dostępna w oddziale.

- jeśli jesteś klientem Alior Banku załóż konto w bankowości elektronicznej wybierając z zakładki "Oferty" opcję "Rachunki biznesowe" a następnie iKonto Biznes
- jeśli nie jesteś klientem Alior Banku wypełnij wniosek online na stronie www
Wybierz sposób aktywacji konta
- przelewem online z rachunku osobistego (nie z firmowego), lub
- za pośrednictwem kuriera - dokumenty dostarczymy do siedziby lub na adres korespondencyjny firmy
Korzystaj z konta i zarabiaj nawet 1500 zł przez rok
Złóż wniosek już teraz!
step icon Jesteś już klientem indywidualnym Alior Banku? Otwórz konto w systemie bankowości internetowej

Produkty towarzyszące

Autodealing

Atrakcyjne kursy wymiany walut! zobacz szczegóły

Autodealing

Zamknij szczegóły
Atrakcyjne kursy wymiany walut!
 • transakcje we wszystkich głównych parach walutowych: PLN, EUR, USD, GBP, CHF. W bankowości BusinessPro dodatkowo: SEK, NOK, CZK
 • natychmiastowe rozliczenia
 • stałe kursy – niezależnie od kwoty transakcji

Co jeszcze zyskujesz?
 • całodobowy dostęp do usługi – 7 dni w tygodniu
 • możliwość zawierania transakcji terminowych – fx forward
 • wysoko oprocentowane lokaty na dowolną liczbę dni

Rachunek pomocniczy

Dodatkowe konto do rozliczeń! zobacz szczegóły

Rachunek pomocniczy

Zamknij szczegóły
Dodatkowe konto do rozliczeń!
 • 24 waluty do wyboru
 • rozliczenia gotówkowe i bezgotówkowe
 • możliwość otwierania lokat
Jak możesz wykorzystać rachunek dodatkowy?
 • w celu realizacji transakcji wynikających przepisów prawa, np. do świadczeń socjalnych
 • do prowadzenia wybranych rozliczeń – w związku z konkretną potrzebą biznesową

Dodatkowe informacje

Opłaty i prowizje

Oprocentowanie

Otwórz iKonto Biznes

Załóż konto on-line i zyskaj nawet do 1500 zł!

Nota prawna

Opłata miesięczna za kartę do iKonta Biznes wynosi 0 zł pod warunkiem wykonania przez Klienta co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu (do godz. 21.00 ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego), liczone od każdej wydanej karty indywidualnie. Opłata jest pobierana od kart ze statusem „Do Aktywacji” (z wykluczeniem miesiąca, w którym karta została wysłana) lub ze statusem „Aktywna”. W przypadku niespełnienia ww. warunku naliczona zostanie opłata za korzystanie karty w wysokości 8 zł. Opłata 0 zł dotyczy wymienionych powyżej transakcji, za pozostałe jest opłata zgodna z Tabelą Opłat i Prowizji. Opłata 0 zł za przelewy transgraniczne dotyczy przelewów w trybie zwykłym, w opcji kosztowej SHA. Oferta dostępna dla nowych klientów biznesowych Alior Banku.