Garmin Pay w Alior Banku

Chcesz zahaczyć o piekarnię po porannym biegu lub przekąsić coś podczas przejażdżki rowerem?


Płać zbliżeniowo zegarkiem Garmin z funkcją Garmin Pay i nie zwalniaj tempa!

płać zegarkiem w sklepach

możesz zapłacić Garmin Pay wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe

wygoda i szybkość

swój portfel masz zawsze na wyciągnięcie ręki

bezpieczeństwo transakcji

rzeczywisty numer Twojej karty nie jest udostępniany sklepowi

zacznij korzystać z Garmin Pay

pobierz aplikację Garmin Connect na telefon z systemem Android lub iOS, dodaj kartę i gotowe

Co to jest Garmin Pay?

Garmin Pay to usługa zbliżeniowych, mobilnych płatności, które możesz realizować zegarkiem Garmina po dodaniu karty płatniczej Alior Banku.

Płacąc za pomocą Garmin Pay za pomocą zegarka korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej Alior Banku (usługa działa z kartami zbliżeniowymi dla klientów indywidualnych i biznesowych).

Dane Twojej karty są bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji.

Czego potrzebujesz, aby skorzystać z Garmin Pay?
 
 • dowolnej karty debetowej lub kredytowej Mastercard, wydanej przez Alior Bank, dla klientów indywidualnych lub biznesowych,
 • telefonu z systemem iOS (wersja 10.0 lub wyższa) lub Android (wersja 5.0 Lollipop lub wyższa),
 • zegarka Garmina z funkcją Garmin Pay (zobacz zegarki).
Garmin Pay to usługa zbliżeniowych, mobilnych płatności, które możesz realizować zegarkiem Garmina po dodaniu karty płatniczej Alior Banku.

Płacąc za pomocą Garmin Pay za pomocą zegarka korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej Alior Banku (usługa działa z kartami zbliżeniowymi dla klientów indywidualnych i biznesowych).

Dane Twojej karty są bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji.

Czego potrzebujesz, aby skorzystać z Garmin Pay?
 
 • dowolnej karty debetowej lub kredytowej Mastercard, wydanej przez Alior Bank, dla klientów indywidualnych lub biznesowych,
 • telefonu z systemem iOS (wersja 10.0 lub wyższa) lub Android (wersja 5.0 Lollipop lub wyższa),
 • zegarka Garmina z funkcją Garmin Pay (zobacz zegarki).

Jak zacząć korzystać z Garmin Pay?

Konfigurowanie usługi Garmin Pay na zegarku Garmin bardzo jest łatwe.
Poniżej podpowiadamy, jak zacząć?

Pobierz aplikację Garmin Connect na swój telefon
Potrzebujesz telefonu z systemem iOS (wersja 10.0 lub wyższa) lub Android (wersja 5.0 Lollipop lub wyższa)

Połącz swój zegarek z aplikacją
W aplikacji Garmin Connect Mobile wyszukaj swój zegarek i połącz go z aplikacją za pomocą przycisku „synchronizuj”. Musisz mieć włączony Bluetooth.

Utwórz portfel
Wybierz opcję Garmin Pay w aplikacji i kliknij Utwórz portfel. Nadaj czterocyfrowe hasło dla portfela Garmin Pay .

Dodaj kartę płatniczą Alior Banku
Wybierz Dodaj kartę. Wprowadź dane karty (m.in. numer karty, datę ważności, kod CVV2) i postępuj zgodnie z instrukcją.

Potwierdź
Zaakceptuj Zasady i warunki rejestracji karty wirtualnej w Alior Banku dla klientów. Potwierdź dodanie karty do portfela kodem uwierzytelniającym, który otrzymasz SMS-em. 

Jak płacić za pomocą Garmin Pay?

Wybierz portfel
Naciśnij i przytrzymaj na zegarku przycisk akcji lub menu, a następnie wybierz ikonę portfela.

Wybierz kartę
Jeśli w Garmin Connect Mobile masz więcej niż jedną kartę, wybierz z portfela, którą chcesz płacić. Masz 60 sekund, aby przyłożyć zegarek do czytnika.

Zapłać
Wpisz czterocyfrowe hasło do portfela Garmin Pay i zbliż telefon do terminala płatniczego. Odtąd przez 24 godziny możesz płacić zegarkiem bez ponownego wpisywania hasła. Jeżeli jednak w tym czasie ściągniesz zegarek lub wyłączysz funkcję pomiaru tętna, to przy następnej płatności musisz ponownie aktywować portfel wpisując hasło.
 

Jak używac Garmin Pay na zegarku?

Dodaj kartę w aplikacji Garmin Connect™

Zainstaluj aplikację Garmin Connect™
na swoim urządzeniu.
Skonfiguruj w aplikacji kartę
kredytową lub debetową wydaną przez Alior Bank.
 
Płać zbliżeniowo zegarkiem
za zakupy w sklepach stacjonarnych
Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android
Get it on Google Play

Dodatkowe informacje

Pytania i odpowiedzi

Które karty Alior Banku mogę dodać do Garmin Pay?
Usługa Garmin Pay jest dostępna dla kart debetowych i kredytowych wydanych przez Alior Bank , klientom indywidualnym i biznesowym.
Do czego potrzebne jest hasło?
Hasło zabezpiecza dostęp do Twojego urządzenia i aktywuje cyfrowy portfel.
Jak zmienić hasło do cyfrowego portfela?
Nowe hasło ustawisz w aplikacji Garmin Connect Mobile po wybraniu Garmin Pay > Zresetuj hasło.
Jak odzyskać hasło do cyfrowego portfela?
Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, usuń portfel i utwórz nowy.
Czy płacenie za pomocą Garmin Pay jest bezpieczne?
Cyfrowy numer karty (token) jest bezpiecznie zapisany na urządzeniu, na którym karta fizyczna została stokenizowana. Numer tokena różni się od numeru plastikowej karty płatniczej, dzięki czemu faktyczny numer karty nie zostaje ujawniany podczas transakcji.

Jeżeli urządzenie, na którym dokonano tokenizacji karty zostanie skradzione lub zgubione, dane wykorzystywane do płatności mogą zostać usunięte na koncie Apple ID. Dodatkowo token można zablokować dzwoniąc na infolinię Alior Banku pon nr. tel. +48 12 19 502
Czy muszę mieć dostęp do internetu, żeby korzystać z Garmin Pay?
Potrzebujesz dostępu do internetu podczas rejestracji karty. Nie musisz go mieć, kiedy płacisz.
Czy mogę podłączyć kilka kart do jednego zegarka?
Tak, maksymalnie 10 kart płatniczych. Po wybraniu opcji „portfel” na ekranie zegarka możesz przesuwając ekran wybrać kartę, którą chcesz zapłacić. Dodawanie, usuwanie i blokowanie kart możliwe jest w aplikacji Garmin Connect w funkcji „zarządzaj portfelem”.

Bezpieczne transakcje

Dbaj o bezpieczeństwo Twojego telefonu komórkowego - nie pozostawiaj go w miejscach, w których narażony może być na kradzież lub dostęp osób niepowołanych. W przypadku kradzieży telefonu, zablokuj niezwłocznie kartę SIM u operatora telefonii komórkowej, a także powiadom infolinię (pod numerem 19 502) lub oddział Alior Banku.
 

Zasady i warunki rejestracji karty wirtualnej w Alior Banku

Dziękujemy za korzystanie z nowoczesnych usług płatności mobilnych oferowanych przez Alior Bank. W celu zakończenia rozpoczętego procesu generowania wirtualnego numeru swojej karty, prosimy o zapoznanie się z poniższymi warunkami.
 1. Karta wirtualna (token) umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
 2. Warunki korzystania z karty wirtualnej:
  • posiadanie aplikacji, rachunku i aktywnej karty debetowej lub kredytowej,
  • spełnienie wymagań zgodnych z zapisami regulaminów aplikacji umożliwiających transakcje bezgotówkowe z wykorzystaniem urządzeń mobilnych udostępnianych przez usługodawców zewnętrznych współpracujących z bankiem.
 3. Karta wirtualna jest powiązana z plastikową kartą płatniczą debetową lub kredytową. Jej tokenizacji można dokonać wyłącznie w sytuacji, gdy karta debetowa lub kredytowa jest aktywna. W przypadku zablokowania, zastrzeżenia bądź zamknięcia karty debetowej lub kredytowej dokonywanie transakcji za pomocą jej wirtualnego odwzorowania (tokena) nie będzie możliwe.
 4. Karta wirtualna jest tworzona w trakcie procesu tokenizacji karty debetowej lub kredytowej. Dla jednej karty płatniczej może zostać wygenerowany wyłącznie jeden unikalny token przypadający na jedno urządzenie mobilne, aplikację i konto użytkownika. W przypadku wymiany karty należy ponownie przeprowadzić proces tokenizacji.
 5. W przypadku automatycznego przedłużenia terminu ważności karty, termin ważności karty wirtualnej ulega analogicznej zmianie.
 6. Karta wirtualna może być dostępna na różnych urządzeniach mobilnych lub urządzeniach noszonych, powiązanych z wybranym urządzeniem mobilnym, na których jej użytkownik korzysta z aplikacji z zastrzeżeniem, że dany token jest przypisany do konkretnego urządzenia, na którym dokonano tokenizacji karty debetowej lub kredytowej.
 7. Użytkownik może w każdej chwili usunąć kartę wirtualną ze swojego urządzenia mobilnego. Ponowna tokenizacja będzie wymagała wygenerowania nowego tokena. Usunięcie karty wirtualnej nie wpływa na status powiązanej z nią karty debetowej lub kredytowej.
 8. Za pośrednictwem karty wirtualnej możliwe jest wyłącznie dokonywanie płatności bezgotówkowych do kwot zgodnych z ustalonymi limitami dla źródłowej karty debetowej lub kredytowej.
 9. Niezależnie od kwoty dokonywanej płatności z wykorzystaniem karty wirtualnej bank zastrzega sobie prawo do żądania od użytkownika karty potwierdzenia płatności kodem PIN, podpisem klienta, przy użyciu czytnika cech biometrycznych lub kodem do urządzenia mobilnego.
 10. Czytnik cechy biometrycznej oraz kod do urządzenia mobilnego stanowią funkcję urządzenia mobilnego udostępnionego przez producenta zainstalowanego na nim oprogramowania. Czytnik cechy biometrycznej służy do odczytywania cech biometrycznych i ich zapisania w urządzeniu, w celu utworzenia odpowiadającego im cyfrowego klucza użytkownika.
 11. Dokonanie płatności przy użyciu urządzenia noszonego, powiązanego z wybranym urządzeniem mobilnym, możliwe jest wyłącznie po uprzedniej autoryzacji kodem na urządzeniu noszonym lub po jego odblokowaniu przy użyciu kodu lub czytnika cech biometrycznych na urządzeniu mobilnym, powiązanym z urządzeniem noszonym. Dokonywanie transakcji bez potrzeby dodatkowej autoryzacji użytkownika karty możliwe jest przez 24h, chyba że urządzenie noszone zostanie zdjęte z nadgarstka lub zostanie wyłączona funkcja monitorowania tętna, w takim przypadku podczas kolejnej płatności wymagana będzie ponowna autoryzacja.
 12. Bank nie ponosi odpowiedzialności za transakcje wykonane przy pomocy karty wirtualnej przez osobę trzecią, której zostało udostępnione urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją, w której dodano kartę wirtualną.
 13. Alior Bank nie pobiera opłat od posiadacza karty z tytułu dodania karty do aplikacji. Wszelkie opłaty za korzystanie z danej karty wirtualnej są analogiczne z opłatami obowiązującymi przy transakcjach ich plastikowymi odpowiednikami.
Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące usługi prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 19 502 (z Polski) lub +48 12 19 502 (z zagranicy).

Bezpieczne i szybkie płatności zbliżeniowe za pomocą Garmin Pay

Płacąc za pomocą Garmin Pay, korzystasz z zalet zbliżeniowej karty płatniczej Alior Banku. Wszystkie transakcje są bezpieczne i poufne.

Get it on Google Play