Polisa turystyczna PZU Wojażer

Teraz bezpośrednio w Alior Online i Alior Mobile!

Jeśli zachorujesz lub będziesz mieć wypadek,

PZU zorganizuje i opłaci: wizyty u lekarza lub leczenie w szpitalu, transport medyczny do domu.

Jeśli wyrządzisz szkodę innej osobie (np. zranisz kogoś lub zniszczysz czyjąś własność),

PZU wypłaci jej odszkodowanie.

Otrzymasz pieniądze, jeśli np.:

w wyniku wypadku Twoje zdrowie poważnie ucierpi, ktoś włamie się do Twojego pokoju w hotelu i ukradnie lub zniszczy Twój bagaż.
 

Oferta PZU SA

partnera Alior Banku

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer?

Kup ubezpieczenie w Alior Online / Alior Mobile lub bezpośrednio przez stronę PZU

jeśli masz dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej Alior Banku, możesz już teraz zrobić kalkulację i kupić polisę bezpośrednio w Alior Online/Alior Mobile  (zakładka Oferty/Ubezpieczenia)
LUB

Jeśli nie jesteś klientem albo nie masz dostępu do bankowości elektronicznej Alior Banku, skorzystaj z dedykowanego kalkulatora PZU (po kliknięciu przejdziesz na stronę PZU SA)
Kup ubezpieczenie w Alior Online!

Dodatkowe informacje

Informacja Agenta ubezpieczeniowego

Alior Bank S.A. działa jako Agent ubezpieczeniowy wykonujący czynności agencyjne na rzecz wielu zakładów ubezpieczeń. Bank wpisany jest do rejestru agentów ubezpieczeniowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), pod numerem 11210443/A, co można zweryfikować poprzez złożenie odpowiedniego wniosku do KNF lub poprzez stronę internetową: rpu.knf.gov.pl.

Informacja Agenta Ubezpieczeniowego sporządzona zgodnie z wymogami ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń.

Przed podjęciem decyzji i zawarciem umowy zapoznaj się z dokumentacją ubezpieczeniową: dokumentem informacyjnym o produkcie ubezpieczeniowym, Kartami Produktu oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), które zawierają m.in. szczegółowe informacje o zakresach ubezpieczenia, warunkach udzielenia ochrony, włączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności. Dokumenty umieszczone są niżej.

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mogę kupić ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer?
Obliczysz składkę i kupisz ubezpieczenie w bankowości internetowej Alior Online i mobilnej Alior Mobile.

Zaloguj się na stronie www.aliorbank.pl, aby skorzystać z Alior Online. Aplikację Alior Mobile pobierzesz ze Sklepu Google Play lub AppStore. Numer klienta CIF potrzebny do logowania jest w umowie kredytowej.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu do bankowości internetowej i aplikacji Alior Banku – skorzystaj bezpośrednio z formularza PZU SA. Znajdziesz go tutaj.
Jak mogę zapłacić za polisę PZU Wojażer?
Jeśli kupiłeś ubezpieczenie w bankowości internetowej i mobilnej, za polisę zapłacisz bezpośrednio ze swojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, konta oszczędnościowego bądź z rachunku karty kredytowej.

Jeśli skorzystałeś z formularza PZU SA, możesz zapłacić przelewem online lub kartą.
Kiedy mogę kupić polisę turystyczną PZU Wojażer?
Polisę możesz wykupić w dowolnym momencie, ale ochrona rozpocznie się najwcześniej następnego dnia po wykupieniu polisy i opłaceniu składki.
Czy mogę poprawić lub zaktualizować swoje dane w polisie turystycznej?
Tak, możesz. Aby to zrobić, zadzwoń do PZU SA pod numer + 48 22 505 14 59.
Co zyskam, jeśli wybiorę ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer?
Ochrona PZU SA trwa od wyjścia z domu do momentu powrotu z podróży. Otrzymasz pomoc, jeśli w czasie podróży zachorujesz lub przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek m.in.:.
  • PZU SA zorganizuje i opłaci pobyt oraz leczenie w szpitalu, wizyty u lekarza (także stomatologa), badania, operacje lub zabiegi ambulatoryjne.
  • PZU SA zwróci Ci pieniądze, które wydasz np. na leki (przepisane przez lekarza podczas Twojego wyjazdu) czy naprawę lub zakup sprzętu ortopedycznego albo okularów korekcyjnych.
  • Będziesz mieć zapewniony transport (także medyczny) z miejsca wypadku do lekarza lub szpitala – a nawet z zagranicy do domu. PZU SA zorganizuje również transport zwłok do miejsca pochówku w Polsce.
  • Otrzymasz wsparcie po powrocie do domu. PZU SA zapewni pomoc domową w razie zachorowania bądź nieszczęśliwego wypadku w podróży.
  • PZU zapewni Ci telefoniczną pomoc tłumacza języka angielskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.
Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?
Dzięki ubezpieczeniu OC osoba, której wyrządzisz szkodę, otrzyma z PZU SA odszkodowanie. Ubezpieczenie działa, jeśli np.:
  • Ty lub osoby, którymi opiekujesz się podczas podróży (a także Twoje zwierzę), okaleczycie kogoś lub zniszczycie czyjąś własność,
  • zniszczysz wypożyczony sprzęt lub przedmioty w wynajmowanym pokoju.
Więcej informacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Co zyskuję dzięki ubezpieczeniu bagażu?
PZU SA wypłaci Ci odszkodowanie, jeśli ktoś włamie się do Twojego pokoju hotelowego lub innej kwatery (czy zamkniętego samochodu) i ukradnie lub uszkodzi Twój bagaż. Zwróci Ci również koszty zakupu niezbędnych rzeczy, np. przyborów toaletowych i ubrań – jeśli transport Twojego bagażu się opóźni.

Bagaż podróżny to: rzeczy osobiste, sprzęt elektroniczny, powszechnie uznany za przenośny (np. aparat fotograficzny, kamera, notebook, tablet, telefon komórkowy), sprzęt sportowy (np. narty, deska surfingowa).

Więcej informacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Czy ubezpieczenie chroni mnie w przypadku zachorowania na COVID-19?
PZU SA w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance zapewnia ochronę w razie nagłego zachorowania na COVID–19 w trakcie zagranicznego wyjazdu – który będzie trwał nie dłużej niż 30 dni. Pamiętaj jednak, że świadczenie zostanie zrealizowane, jeśli jego realizacja będzie zgodna z przepisami kraju, do którego jedziesz. Jestem w trakcie podróży.
W jaki sposób mogę umówić się do lekarza?
Zadzwoń do Centrum Pomocy PZU pod numer +48 22 566 55 44 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, które dotyczą produktu ubezpieczeniowego – prosimy o kontakt z PZU SA:
- telefonicznie – pod numerem (22) 505 14 59,
- korespondencyjnie – PZU ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa.
Opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora.

Adres siedziby:
Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA)
al. Jana Pawła II 24,
00-133 Warszawa

Ubezpieczenie dostarczane przez PZU SA

Ubezpieczenie turystyczne w PZU SA

Zyskaj spokój i poczucie bezpieczeństwa z polisą PZU Wojażer Kup polisę i dokonaj płatności bezpośrednio w Alior Online i Alior Mobile.